Život na Zemi vďaka Slnku a láska vďaka Lune…

 

Pozorujte Mesiac za jasnej oblohy. Áno, Luna má ženskú tvár, ktorá sa jemne a tajomne usmieva ako Mona Lisa. Mesiac je spojený so ženstvom, ženskou energiou, ženským cyklom, s emocionalitou, dušou a s nevedomou oblasťou psychiky. Ak sa teda chcete múdro a vedome zosúladiť a naskočiť na správnu vlnu a cyklus Luny, hlavnou zásadou je – nové veci začínať pri rastúcom Mesiaci a naopak tie, ktoré chcete ukončiť, pri ubúdajúcom. Tri dni pred a tri dni po splne Mesiaca dosahujú ženské energie vrchol (pri nove Mesiaca minimum). Ovplyvňujú celé dianie a život na Zemi, keďže sme jedno. Každý z nás nosí v sebe vnútornú ženu, vnútorného muža, vnútorné dieťa, vnútorné zviera a vnútornú Bohyňu alebo Boha. Plné uvedomenie si vzájomného vibračného prepojenia všetkých bytostí cez tieto aspekty, spoločné kódy a vesmírny zdroj by šmahom ruky zmenilo dianie vo svete. Úroveň vedomia, našťastie, kontinuálne stúpa.

Spln zatrasie našimi citmi 

Poďme teda k tomu, čo nám teraz do nášho času s priestoru prichádza – keďže vždy a všetko závisí od našich postojov, je lepšie byť informovaný a pripravený :-). Aj na to, že čo už prestalo slúžiť nášmu vývoju, vnútornému pokoju a dobru, necháme s vďakou, v mieri a láske z nášho života odísť. Vytvoríme tak vedome, múdro a citlivo priestor pre nové kvality a zážitky bytia v polaritách tohto sveta. Prichádzajúci spln v Škorpiónovi bude o odkrytí, búrke a riešení citov a vášní, hlbokých pocitov, skrytých tajomstiev, prosto o našej osobnej zraniteľnosti, krehkosti a citlivosti. To je dosť veľký náklad pre každého :-). V stredu 10. mája o 23,42 h v čase májového splnu Luny v znamení Škorpióna sa teda pripravte na mocný príliv vĺn, ktoré viac či menej otrasú, zbúrajú alebo prenastavia vaše emócie, postoje, pocity a spôsoby prežívania udalostí. Najintenzívnejšie sa to prejaví u tých, ktorí postúpili na úrovni vedomia vyššie a už jemnocítia, jemnovidia a jemnopočujú 🙂

Škorpión nám pravdepodobne dopraje veľkorysý náklad intenzity, ponoru a naliehavosti posunu vecí. Vyhnúť sa tomu nedá, dôležité je zvládnuť to s prehľadom a najmä pozitívne. Je takmer isté, že príde precitnutie a prehodnotenie našich uhlov pohľadu, Len tak dospejeme k väčšej harmónii a schopnosti vychutnávať si život, pokiaľ sme tu. Zmenami nášho myslenia a správania v otázkach lásky a vášne k partnerovi alebo k životu, či v kľúčových vzťahoch s najbližšími – doma i v práci. Napríklad si vytýčime jasné hranice, začneme asertívne komunikovať, často a pravidelne si všímať a vyjadrovať svoje pocity, alebo vonkajšie zmeny, ktoré očakávame vonku, konečne odštartujeme u seba. To je všetko, čo máme robiť. Kvalitatívnymi zmenami seba meniť svet. Kreativita bytia je rôznorodá a individuálna.

… a tiež vzťahom k peniazom

Májový spln isto zatrasie aj našim vzťahom k hmotným potrebám. Možno sa vzdáme pripútanosti k veciam a lipnutiu na majetku, zmeníme naše predstavy o hojnosti, preosejeme osobné potreby, alebo si nájdeme iný, lepší spôsob zarábania peňazí – v súlade s našimi talentmi a darmi. Veď témy zemského znamenia Býka, s ktorým si teraz Slnko (zastupuje mužský princíp na Zemi) tyká, sú: hmota, dostatok a financie. Ale aj zmyselnosť, pôžitky a láska – nielen k iným, ale najskôr k sebe, s čím súvisí spomenutie si a obnova našej osobnej sebahodnoty, sebadôvery a sebaúcty. No a v neposlednom rade bude pre nás viac dôležitá krása v nás aj okolo nás, každodenná estetika a umenie života. Tak svojim egom nebráňte voľnému prúdeniu požehnaných energií a bez zábran dovoľte tomu, čo sa má, jednoducho diať – v správnom čase na správnom mieste – a uvidíte zázraky :-).

Ako s tým naložiť

Ako vždy v čase splnu, buďte k sebe láskyplní a doprajte si dostatok oddychu. Pobyt v rozkvitnutej májovej prírode alebo pohyb vo vode prinášajú známe benefity. Úplne sa teraz vyhnite operáciám, alkoholu, káve a nikotínu, čo najviac vylúčte soľ, cukor, obmedzte konflikty, stresy, zažeňte negatívne myšlienky i sprosté slová.

Ešte stále je možnosť efektívne schudnúť a rozlúčiť sa so zimnými pneumatikami :-). Meditácia, tanec, saunovanie, vedomý dych, arteterapia, hudba, umenie, rozhovory s milými ľuďmi, športovanie, ženské i mužské kruhy a semináre osobného rozvoja vás očistia, preliečia, energetizujú a naplnia nadšením a inšpiráciou. Tak si to prežite naplno a načerpajte ľudskú, citovú a psychickú výživu 🙂 Konečne bez strachu a obáv! Veď ako sa píše v múdrych knihách, denne a zadarmo dostávame od božského Univerza presne to, čo k naplnenému životu každý z nás potrebuje.

(Ani neviem ako – a vznikol dlhý článok, a tak jeden spln vyzerá ako veda 🙂 Ale život je vo svojej podstate veľmi, veľmi jednoduchý :-). Všetko je láska.)

Afirmácia: Žijem naplno a prácou na sebe sa stále viac blížim k môjmu plnému potenciálu.

Silvia Marisi

Článok vyšiel na blogu vydavateľstva Eugenika a Cestačloveka.sk.