Májové tvorivé novolunie v znamení rozmachu a nadhľadu

Kto by to ešte pred niekoľkými dňami alebo aj hodinami povedal, že k nám zavíta milé, tvorivé, zhmotňovacie, radostné, štvrtkové, májové novolunie (Slnko i Mesiac) v Blížencoch 🙂 Mesiac sa dostane do svojho energetického minima a susedstva so Slnkom na obežných dráhach 25. 5. večer o 21, 44 hodine. S energiou Mesiaca súvisí žensky ladená energia archanjela Gabriela a mocnej staroegyptskej bohyne Isis.
Možno v tieto dni cítite, že všetko, čo k Vám prichádza, beriete s väčšou ľahkosťou, už nie Ste k výsledku tak krvopotne pripútaní, len tak Vás nikto nerozčúli, akoby Vám veci boli viac či menej jedno 🙂. Lebo všetko ide samo tak, ako má. Áno, to je ten správny oslobodzujúci nadhľad, uchopenie ľahkosti života a májovej pohody v tejto chvíli – podľa hesla «žiť a nechať žiť».

Keďže znamenie Blížencov ovplyvňuje uši, zuby, mandle, čeľuste, krk a štítnu žľazu, tieto orgány si teraz určite nedajte ošetriť a lekárov navštívte v dni Raka alebo Váh. K dobrej fyzickej pohode Vám pomôže aj jemnučká intuitívna masáž krku, sánky a uší. Pozor na prievan… Môžete sa týmto častiam Vášho tela potichu alebo nahlas aj poďakovať, že Vám toľké rôčky dobre slúžia, veď nech to zostane tak aj naďalej :-).


Už iste viete, že novom Luny začína ďalší mesačný cyklus, a preto je ideálnym dňom na pôst a očistu tela. A tento odľahčujúci nov v Blížencoch viacnásobne… Vyberte si príjemnú formu pôstu alebo diéty, ktorá Vám urobí radosť, neobmedzí a nezaťaží Vás. Vylúčte aspoň mäso, dráždivé a nezdravé potraviny, ktoré spôsobujú závislosti a potravinové programy… Dobrá správa nielen pre májových zaľúbencov – milovanie je dovolené a doporučené, keďže úbytky energie sú počas novu na rozdiel od splnových dní harmonické a minimálne.

V práci dajte zelenú štartu nových projektov. Vyhýbajte sa konfliktom a negatívny ľuďom. Ich stopy by sa Vám mohli preniesť do diania počas celého mesačného cyklu.

V záhrade zalievajte, okopávajte, prihnojujte. Môžete aj stavať, dláždiť či betónovať – a budete úspešní.

Blíženci evokujú potrebu rovnováhy a rastu v živote, aj keď balans je len dočasný, krátky stav medzi jednotlivými krokmi, posunmi a prúdením života. Taktiež nastoľujú otázky dôležitej komunikácie s našimi blízkymi… Nech je čokoľvek nedopovedané a cítite, že druhá strana je pripravená, skúste si to objasniť práve teraz. Hviezdy sú Vám naklonené.

Afirmácia: Môj život plynie v ľahkosti a rovnováhe.

Článok zverejnený na blogu vydavateľstva Eugenika.