Vzťahy nás učia i liečia (k veľkonočnému splnu Luny)

Buďme vďační za tento čas. Mesiac vo Váhach nám dorastá do maxima:-). Spln dosiahne vrchol v utorok 11. apríla o 7:08 hodine stredoeurópskeho času. Jeho pozícia vám pravdepodobne v posledných dňoch preosiala vzťahy, prípadne pozíciu v práci, spoločenstvách či spoločnosti.

Niektoré vzťahy prešli ohňom a posunuli vás tým pádom ďalej, iné sa dostali na vedľajšiu koľaj. Prosto s ľuďmi, ktorí pre vás dlhé roky znamenali veľa, si už nemáte veľmi čo povedať, zrkadliť a odovzdať. Dôležité pre obe strany je pustiť to s pochopením a láskou za to, čo vám druhá strana poskytla.

Tento čas je vhodný aj na návrat k starým záležitostiam. Hlboko ukrytým a potlačeným pocitom s možnosťou ich konečne správne pochopiť, zážitky prežiť akoby znovu a procesy dokončiť.

Veľké želané zmeny vo vzťahoch sú možné, ak necháte veci plynúť prirodzene a budete úprimní. Ak si želáte zmenu, netlačte do nich svoje myšlienkové programy, predstavy a očakávania, ale sa otvorene spolu pozhovárajte o tom, čo a ako cítite. Veď skutočne dávať a prijímať lásku a pozornosť dokáže len človek, ktorý nie je zamotaný v pavučinách spoločenských predsudkov a matrixu.

Pripútanosť k ľuďom a miestam tvorí bolesť. Nenásytnosť a hromadenie vecí v skutočnosti obmedzuje a zbavuje slobody a ľahkosti. Skúste si v tieto dni súčasne posilniť vzťah k sebe a uvedomiť, že vaša sila tkvie v nezávislosti 🙂.

Nechajte sa viesť vnútorným hlasom intuície. Ak idete správnym smerom, žijete v hojnosti a zdraví. V opačnom prípade máte na čom pracovať. Univerzum vám vezme najskôr peniaze a potom aj zdravie. Aj keď sa to možno zdá nezvládnuteľné, vždy máme okolo seba množstvo pomocníkov.

Užívať môžete aj múdrosť a životnú energiu prírody. Liečivé byliny majú teraz veľkú silu – sú ideálne na očistu a prevenciu jarnej únavy a jarných ochorení. Určite máte v okolí aspoň žihľavu, čo je geniálna super-rastlina. Možno aj medvedí cesnak, prvosienku, púpavu, pupene brezy, kôru duba, kvety fialky, chren, imelo, listy konvalinky, pľúcnik, podbeľ, kvety trnky, zádušník či zemedym.

A tušíte správne, že teraz je najvhodnejšie obdobie na zbavenie sa zimných kilogramov :-). Takže veľkonočný týždeň môžete svätiť pôstom v podobe menších porcií bio-potravín, ktoré obsahujú veľa svetla. K tomu pridajte posledný chod do 18. hodiny a vydržte až do novolunia 26. apríla 🙂. Výsledok vás iste poteší.

Váhy vplývajú na obličky, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín a štiav. Správny pitný režim znamená piť dostatok tekutín a súčasne sa vzdať sladkých a sýtených nápojov. Zelerová vňať je skvelá na čistenie močových ciest, znižuje krvný tlak a čistí pečeň.

Slnko v Baranovi vám pomôže pri jarnom upratovaní a kvalitnom vetraní miestností. Tak s úsmevom do ďalších dní a sviatočného oddychu 🙂.

Afirmácia: Sloboda mi dodáva silu. Vo vzťahoch mám šťastnú rovnováhu.

Silvia Marisi

Článok vyšiel na blogu vydavateľstva Eugenika a na portáli Cestačloveka.sk