Štartujeme nový mesačný cyklus v znamení Býka

Všetko sa dostáva do pokojných, akoby normálnych koľají. Pribúda hrejivosť lúčov slnka, intenzita spevu vtákov, zakvitnutie prírody. Najťažšie skúšky a nové poznania prelomu rokov, neočakávané vhľady a zistenia počas jarných týždňov sú už za vami a teraz je tu vytúžená odmena. Áno, zázraky sa dejú :-). Postupne sa vám plnia zámery a sny, pokiaľ ste na ne pripravení a poctivo na sebe pracujete. Máte sa na čo tešiť, lebo prichádza najkrajší čas lásky, radosti a hojnosti.
Mesiac i Slnko v znamení Býka sú na oblohe vedľa seba a vydávajú sa na ďalšiu okružnú púť, aby sa znova stretli približne o 29,5 dňa. Novolunie vyvrcholí v stredu 26. apríla o 14:16 h. Ovplyvňuje udalosti a pocity tri dni pred a tri dni po tomto termíne. V súčasnosti je vhodné meditovať a robiť intuitívne strategické rozhodnutia a zmeny. Využiť priaznivé aspekty a štartovať nové projekty. Realizovať očakávané plány. Úspech je tu teraz pre všetkých :-).

Pevnému zemskému znameniu Býka vládne Venuša – planéta lásky a krásy. Nebuďte prekvapení, ak Vás budú priťahovať pôvabní ľudia, krásne prostredie, vkusné veci, fyzická zmyselnosť, tradičné hodnoty a romantika života. Môžete v sebe pozorovať viac rozvahy, stálosti, praktickosti, vytrvalosti, trpezlivosti, ale aj tvorivosti, dôslednosti a dobroty.

Uzemnite sa dobrým jedlom v bio kvalite, pobytom v prírode, fyzickou prácou so zemou, hlinou alebo kvetmi, šperkami z medi, vedomým milovaním, ale aj spevom či vedomým dychom. Účinné sú aj kamene, ako smaragd, chalcedón, ruženín a modrý zafír.  Do jedálnička zaraďte špenát, jablká, červenú repu, hrušky, chren, artičoky a pšenicu.

Slnko je symbolom vládnutia a mužskej energie. Luna je príroda a ženská energia na celej Zemi. Luna je aj voda, tvorba, intuícia, vlnenie vesmírnej energie, výživa, emócie, pocity, rešpekt voči telu, ženskosť, matka Zem. Preto je pre rovnováhu a harmóniu v našom živote dôležité s Lunou (Mesiacom) a jeho aspektmi pracovať s láskou. Šťastne a vedome si tvoriť svoju prítomnosť a tým pádom i budúcnosť.
 
Afirmácia: Môj láskyplný, aktívny a pozitívny postoj k životu mi v každej chvíli prináša radosť, krásu, pohodu, hojnosť a lásku.
Článok publikovaný na blogu vydavateľstva Eugenika.sk a Cesta človeka.sk.