Otvorte sa vedomému životu v rovnováhe dávania a prijímania

Novolunie 28. marca nám dokorán otvára brány k zbaveniu sa zlozvykov. Intenzívne nás nabáda a dodáva energiu k radikálnemu upratovaniu, zbavovaniu sa zbytočných vecí, aktivít a postojov. Na uvoľnené miesto si dosaďte projekty a reštart toho, čo napĺňa Vaše osobné životné potreby.

Ak pociťujete jarnú únavu, pripomína vám, že život je prostý. Ak ho taký nemáte, veci treba razantne zjednodušiť a nebrať si na seba príliš – aj za iných. Nakladáte tým sami sebe – lebo sa preťažujete, a iným – lebo im blokujete zvládanie potrebných životných skúšok.
U nás tak obľúbené obetovanie sa nemá nič spoločné s Láskou. Obeta je prejav dôležitosti ega, sofistikované otrokárstvo, v prípade národov a krajín iná forma kolonizácie. V 21. storočí je trpieť ešte dovolené, ale už nie je povinné 🙂

Pre ľahkosť života je potrebná rovnováha dávania a prijímania. Ak máte okolo seba ľudí, ktorí od Vás požadujú viac, oznámte im pokojne a jasne, že si neželáte, aby vás využívali.

Slnko – mužský dávajúci princíp i Mesiac – Luna ženský prijímajúci princíp sú v Baranovi. Jeho akčné, jarné, radikálne, ohnivé energie Vám môžu spôsobiť bolesti hlavy, očí a plný nos. Ak máte naozaj radi svoje telo, nezaťažte ho aspoň teraz alkoholom, kávou, tabakom, mäsom, ostrými a mastnými jedlami 🙂

Keď sa nad ránom 28. marca v čase vrcholu Novu o 4:56 h letného času zobudíte, nebuďte prekvapení, pretože ohnivý Baran spôsobuje nárast podráždenosti, nesústredenosti a nervozity. Prílev jeho energie využite na ťažšie fyzické práce, budú sa Vám dariť 🙂.

Utorok je ideálny deň na pôst, psychickú a fyzickú očistu i začiatok diéty. Doprajte si upokojujúci kúpeľ z levandule, pridajte šalviu a medovku.

Afirmácia: Držím sa osobných zámerov. Vedome realizujem moje priania. Nový život vnímam s milujúcou láskavosťou.

Silvia Marisi

Článok vyšiel na blogu vydavateľstva Eugenika.