Na vlne predjarnej sebaočisty a rozvoja intuície

Dnešný predjarný Nov Mesiaca o 15,58 h privítajte očistou a detoxom myšlienok i tela. Mesiac – Luna už postúpila z Vodnára do znamenia Rýb, takže roztržité konanie a unáhlené rozhodnutia sú už za nami 🙂. Slnko sa na pár dní udomácnilo tiež v Rybách, čo je skvelý aspekt na rozvoj lásky a intuície, ktoré sú vstupnou bránou do éry mieru a tzv. zlatého veku.
Zatiaľ to tak síce nevyzerá, ale veľká miera agresivity, násilia a pesimizmu, ako aj neúcta k ženstvu na Zemi časom pominú, o čom čiastočne hovorí aj dnešné prstencové zatmenie Slnka v južnej časti Atlantického oceánu. Ide o úzky pás zemegule, ktorý sa tiahne od Tichého oceánu cez juhoamerické Chile a Argentínu Atlantickým oceánom do Angoly a Konga v Afrike. Začína o 14,15 a končí o 17,32 h nášho času. V maximálnej fáze o 15,54 h bude zakrytých až 98,45 % Slnka. Vaša osobná podpora formou meditácie a vizualizácie pozitívnych životných hodnôt a smerov vývoja je vítaná. Každý z nás je nositeľom veľkej sily. Už védska astrológia pred tisícročiami odporúčala pracovať so Slnkom, Lunou a jej cyklami s rešpektom a láskou… Pre harmóniu, úspech, hojnosť a šťastie (blaženosť) v živote je múdre konať v súlade s tým, čo nás presahuje a čoho sme súčasťou 🙂.

Ako na detox
Teraz sa vráťme k TU a TERAZ. Iste viete, že pre jeden až tri dni okolo Novolunia je veľmi užitočný, preventívny a liečivý pôst. Namiesto mastných jedál si dajte rybu alebo zeleninu. Nezdravé zákusky nahraďte sušeným či zaváraným ovocím, urobia vám dobre. Na chemické ovocie a priemyselné náhrady zdravých bio-pokrmov z bežných obchodov dnes radšej úplne zabudnite 🙂. I keď je len na Vás, do akej miery máte radi a postaráte sa aj dnes o svoje telo i dušu. Ak nevydržíte úplne celý deň hladovať, čo je často aj môj prípad 🙂, očistu tela podporte dostatočným množstvom tekutín (bylinkových čajov, ovocných a zeleninových štiav, polievok a životodarnej vody), ako aj láskyplných, prajných a pozitívnych myšlienok. Ak ste na to zatiaľ zabúdali, začnite si odo dneška klíčiť semiačka a vodu na pitie čistiť šungitom alebo krištáľom, pomôže vám to vyhnúť sa jarnej únave. A samozrejme, vyjdite si von do prírody 🙂

Čas sebaobrody
Tento deň je poslednou bodkou za absolútnym a radikálnym odpustením iným aj sebe, predovšetkým tým najbližším. Aby sme tú záťaž, ktorú sme doteraz možno nechceli vidieť alebo si pripustiť, už ďalej nemuseli so sebou vláčiť, a aby už ďalej negatívne neovládala náš život. Na uvoľnené miesto nastupuje posilnenie sebadôvery vo svoju vnútornú múdrosť, intuíciu a v správnosť všetkých udalostí života. Tento požehnaný čas nám ponúka sebaobrodu a sebaočistu, ak si dovolíme absolútny a hlboký ponor do svojho vnútra až na dreň – siahnutím do svojich skrytých rezerv, talentov a darov. A potom sa na tejto novolunovej vlne v Rybách môžeme veselo poniesť v pokoji, zmierení a pozornosti predovšetkým voči sebe až k privítaniu jari – k jarnej rovnodennosti 20. marca 2017 🙂. Tak teda chyťte príležitosť za pačesy a užite si túto predjarnú dobrodružnú jazdu, veď preto sme tu, že ?
Afirmácia: Nasledujem moju vnútornú múdrosť, intuíciu a láskyplnosť. Vďaka nim šťastne, zmysluplne a s ľahkosťou plávam životom.

Silvia Marisi

Článok publikovaný pod rovnakým názvom na blogu Cesta človeka.sk