Pozorne sa pozerajte, aby ste uvideli a bdelo počúvajte, aby ste počuli…

 

Dnešný spln a toto predjarné obdobie je ideálne na generálny detox a očistu fyzickú, psychickú i citovú. Preto, že od 1. marca sme v období tradičného 40-dňového jarného pôstu i preto, že spln Mesiaca nastáva v nedeľu 12. marca popoludní okolo 15:56 h.

Slnko, symbol mužskej energie, moci, boja a nadvlády, je v Rybách, ktoré podporujú láskyplnú a súcitnú hlbokú premenu. Luna je práve v znamení Panny, ktorá vplýva na zdravie, liečenie, prácu, pracovisko, projekty a praktický život. Dokonca aj na situácie, v ktorých ste sa ocitli mimo Vášho plánu duše. Aj to sa v živote stáva.

Energie Mesiaca vystúpili znova v rámci mesačného cyklu do maxima a sú silné. Pomôžu Vám osvetliť, uvidieť a ukončiť to, čo už nemá budúcnosť. S tým, že treba tomu venovať pozornosť, byť aktívny a veci riešiť.

Urobte si radosť a načerpajte energiu pobytom v prírode, k čomu vás povzbudzuje krásne slnečné počasie. Ak sa počasie zmení, tak sa mu s úsmevom na perách prispôsobte. Ak nemáte odvahu alebo silu, ste zmätení, vyčerpaní či smutní, požiadajte o radu a podporu anjelské bytosti. Sú ich tu v tejto prelomovej dobe celé chóry, sú všade a doslova čakajú s rukami založenými, kedy ich pozvete do svojho života a požiadate o pomoc. Ľudia majú slobodnú vôľu, takže anjeli to bez Vášho impulzu nemôžu urobiť.

Využite konšteláciu hviezd na to, aby ste si doma urobili niečo praktické – dariť sa Vám bude pri detailnom upratovaní vecí, ručných prácach, pečení koláčov či príprave zeminy na neskorší výsev kvetov.

Spln Luny je vyvrcholením mesačného cyklu, keď energie vystúpia do maxima, viac či menej nami potrasú a osvetlia to, čo už nepotrebujeme. V čase splnu je možné sa toho bezbolestne zbaviť meditáciou, vizualizáciou, modlitbou, tancom, bubnovaním, hudbou, fyzickým cvičením, športom, vedomým dychom.

Alkohol, cigarety a dráždivé jedlá aspoň dnes pre svoje dobro vynechajte, pretože majú schopnosť vašu pohodu, vedomie a telo teraz poškodiť. Odvážnejší a vnímavejší už vedia, ako na to a pridajú k tomu aj pôst… Tiež v intímnom živote, pretože úbytky energie sú teraz nadmerne vyčerpávajúce.

Aj to je spôsob, ako život osláviť, pretože energie na Zemi sa stále navyšujú. Bio-potraviny, bio-kozmetika, bio-čistiace výrobky, ako aj oblečenie z prírodných materiálov sú preto stále cennejšie.

Čo ešte k tomu na záver? Môžete si dať dnes napríklad praktický cieľ, že sa odteraz v rámci svojej osobnej očisty budete vyhýbať hrubým ľuďom, deštruktívnemu prostrediu, toxickým látkam, zraňujúcim vzťahom, konfliktným situáciám, negatívnym myšlienkam a slová budete bdelo vyslovovať s vedomím, že si nimi tvoríte Váš život a spoluvytvárate náš Vesmír. Všetci sme prepojení a povolaní podporiť tieto dlhoočakávané oslobodzujúce zmeny smerom k Zlatému veku ľudstva na Novej Zemi. Doprajte teda sebe aj iným splnovú marcovú očistu.

Afirmácia: Všetko, čo robím, robím s láskou. Láska bez očakávaní a podmienok ma lieči a vyživuje.

Silvia Marisi

Článok vyšiel na blogu vydavateľstva Eugenika.