Témou prvého tohtoročného Novolunia je vernosť sebe

Prvý tohtoročný Nov Mesiaca je tu! 28. januára 2017 o 01:06 hodine Slnko a Luna stoja vedľa seba v znamení Vodnára a vydávajú sa na svoju púť v ďalšom cykle. Jeho témou je vernosť sebe.

Je to priaznivý čas na upevnenie osobnej vízie. Posun a vývoj cez meditácie, vizualizácie, intuíciu, nahľad, spojenie samého/samej so sebou a súznenie s rytmom prírody. Autentické a vedomé pokračovanie v raste a premene poznajúc a rešpektujúc svoje potreby, hranice a pocity. Každý sám za seba…

Dnes navyše štartuje rok ohnivého Kohúta, ktorý v čínskom zverokruhu symbolizuje počiatok, nový úsvit a východ slnka. Oheň prináša očistu, svetlo, radosť a úspech. Iste si spomínate, že rok 2016 v znamení ohnivej Opice bol chaotický, keďže Opica vyťahovala na povrch všetko, čo sme v minulosti zatlačili hlboko do podvedomia. Ohnivý Kohút to všetko uprace a premení na popol.

Tento rok sa nesie na vibrácii čísla 1. To znamená začiatky, ale aj zameranie na kvalitu svojho osobného bytia, teda života v harmónii srdca, mysle a duše bez prevahy ega. Prvý v 9-ročnom vibračnom cykle nás podporuje v tom, aby sme sa pozerali dopredu. Aby sme venovali drahocennú pozornosť a energiu tomu, čo si prajeme (nie naopak) a čo nám v živote od Stvoriteľa/Univerza prichádza ako odpoveď na naše otázky a činy. Zamerajme sa na miesto v nás, ktoré sme uvoľnili tým, že sme s ľahkosťou už nepotrebné veci a ľudí pustili, alebo nedobrovoľne stratili. V tom druhom prípade si buďte istí, že vďaka tomu môže do vášho života prísť nová kvalita, niečo oveľa lepšie. Ak ešte máte čo púšťať, tak sa konečne osloboďte od nepotrebného a s úsmevom vykročte ďalej, vedomí si svojho Ja. Ak sa vám nedarí, už sa v tom toľko nebabrite a urobte zmenu – odsťahujte sa, zmeňte partnera alebo prácu. Nech je váš individuálny osud akýkoľvek, je váš 🙂

Pokiaľ vás v posledných dňoch tlak termínov, bolesť alebo choroba obišli a nedotlačili k riešeniu alebo vnútornému upratovaniu, máte za sebou pomerne nudné obdobie. Ak áno, zhlboka si vydýchnite, pretože zbavenie sa záťaží bolo hlboké. Vodnár prináša výzvy, zmeny a prípravu na budíček zo zimného spánku. Vodnár je radikál a vizionár. Ak vás vyhodí zo sedla vašej komfortnej zóny, postačí udržať si pozitívny smer k vytúženému snu, nech sa deje čokoľvek :-).

V tieto dni kvety radšej nechajte na pokoji, sú príliš citlvé na zmeny. Je vhodné jesť viac cesnaku, papriky, špenátu a cibule. Keďže Vodnár ovplyvnuje nohy a žily, pri únave nôh sú dobré striedavé sprchy teplou a studenou vodou. Na kŕčové žily pomôže nechtíková masť. Ak to inokedy nerobíte, tak aspoň teraz oceňte a poďakujte vašim nohám a ich jednotlivým častiam, že vás nesú životom:-).

Afirmácia: vyberám si myšlienky, ktoré mi umožňujú ísť vpred s radosťou.

Silvia Marisi

Článok vyšiel na blogu vydavateľstva Eugenika s rovnakým názvom.