Znovuzrodenie v čase marcového splnu a JARNEJ ROVNODENNOSTI

PREROD V ČASE MARCOVÉHO SPLNU A JARNEJ ROVNODENNOSTI
Piatkový spln a tohtoročné predjarné obdobie je veľmi náročné a hlboko transformačné. Môžu nás valcovať pocity veľkej únavy, vyčerpanosti a preťaženosti. Robme teda len to najnutnejšie a zamerajme sa radšej na štart generálneho detoxu, očistu fyzickú, psychickú i citovú, a tvorbu úplne nových postojov a pohľadov na život. Aj preto, že sme v období tradičného 40-dňového jarného pôstu, a aj preto, že spln Mesiaca nastáva v piatok 18. marca ráno o 8:15 h na osi Ryby – Panna v kvadratúre na Čiernu Lunu v Blížencoch. Dôležité je nájsť si čas na stíšenie, meditáciu a bytie v tichu. Dovoľujem si priniesť Vám v tomto jedinečnom prítomnom okamihu niekoľko uvedomení a vhľadov. Môžete, a nemusíte s nimi súznieť.
Skúste v týchto napätých dňoch prerodu Zeme len pokojne pozorovať a nehovoriť o udalostiach, ktoré sú mimo vás a tlačia sa vám do pozornosti, aby pútali vašu životnú energiu a vyprovokovali silné emócie. Doprajte mysleniu pauzu a hlavne neposudzujte, nehodnoťte, neodsudzujte, neútočte na druhých, pretože myseľ nevie, čo je za tým, čo vidíte, prečo sa určití ľudia správajú tak, ako sa správajú. Iba ak si chcete vyrobiť zlú karmu, ktorú potom budete musieť prežiť a odčiniť.. Minimalizujte sledovanie katastrofického spravodajstva a filmov – a to, pri čom nie ste fyzicky prítomní, berte radšej s rezervou. Napojte sa predovšetkým na Vašu intuíciu – hlas duše, to je zdroj Vašej životnej pravdy – a hovorte, komunikujte o Vašich pocitoch, ktoré majú teraz zelenú.
Slnko, symbol mužskej energie, moci, boja a nadvlády, je v Rybách, ktoré podporujú našu láskyplnú a súcitnú hlbokú premenu. Luna je práve v znamení Panny, ktorá vplýva na zdravie, liečenie, prácu, službu, pracovisko, projekty a praktický život. Dokonca aj na situácie, v ktorých ste sa ocitli mimo plánu duše -aj to sa stáva.
Energie Mesiaca vystúpili znova v rámci mesačného cyklu do maxima a sú silné. Pomôžu Vám osvetliť, uvidieť a ukončiť to, čo už nemá budúcnosť. S tým, že treba tomu dopriať čas a pozornosť, byť aktívny a veci riešiť. O čo ide? Sú to nepoznané – temné stránky z nášho osobného a kolektívneho nevedomia, ktoré spln vytiahol na svetlo, aby sme ich uvideli a korigovali. Môžu to byť staré traumy a nezvládnuté prejavy ega, napríklad vypočítavosť, lenivosť, manipulácie, pýcha, lakomstvo, strachy, obavy, sebectvo, atp., či potlačené bolesti a vytesnené emócie.
Urobte si radosť a načerpajte energiu pobytom alebo športom v prírode, napätie a tlak potom pominú. Ak nemáte odvahu alebo silu na osobný posun, ste zmätení, vyčerpaní či smutní, požiadajte o radu a podporu anjelské bytosti lásky a svetla. Sú ich tu v tejto prelomovej dobe celé chóry, sú všade a doslova čakajú s rukami založenými, kedy ich pozvete do svojho života a požiadate o pomoc. Ľudia majú slobodnú vôľu, takže duchovné bytosti svetla a lásky to bez Vášho impulzu nemôžu urobiť.
Využite konšteláciu hviezd na to, aby ste si doma urobili niečo praktické – dariť sa Vám bude pri detailnom upratovaní, ručných prácach, pečení koláčov či príprave zeminy na výsev kvetov.
Spln Luny je vyvrcholením mesačného cyklu, keď energie vystúpia do maxima, potrasú nami a osvetlia to, čo už nepotrebujeme, či sa nám to hodí alebo nehodí. V čase splnu je možné sa toho bezbolestne zbaviť meditáciou, vizualizáciou, modlitbou, tancom, bubnovaním, hudbou, fyzickým cvičením, športom, vedomým dychom, sebarozvojom, terapiou, turistikou… Otočenie ťažkých energií do príjemných je možné prakticky okamžite drobnými radosťami a prejavmi láskavosti k sebe a iným… Vľúdne slová, objatie, ocenenie, prejav úcty, vyznanie lásky či podpora boli a sú stále zdarma.
Alkohol, cigarety, drogy a dráždivé jedlá aspoň tieto 3 dni pre svoje dobro vynechajte, pretože majú schopnosť vašu pohodu, vedomie a telo teraz vážne poškodiť. Odvážnejší a vnímavejší už vedia, ako na to a pridajú k tomu aj pôst v intímnom živote, pretože úbytky energie sú teraz nadmerne vyčerpávajúce. Aj to je spôsob, ako život osláviť, pretože vibrácie energií Zeme sa stále navyšujú. Bio-potraviny, bio-kozmetika, bio-čistiace výrobky, ako aj oblečenie z prírodných materiálov sú preto stále cennejšie.
Končí vláda znamenia Rýb, prevaha tmy nad svetlom a spod našej vnútornej hladiny sa vynárame a nadychujeme čistý vzduch (nového ducha) s odvahou, silou a novou energiou do ďalšieho cyklu zodiakálneho a prírodného roka.
Prvý jarný deň nám vychádza už na nedeľu 20. marca, keď tesne po pol piatej popoludní vstupuje Slnko do znamenia Barana. Rovnako dlhá deň i noc odštartujú optimistické obdobie s predlžujúcimi sa dňami a skracujúcimi nocami. Každoročný príchod jari, jasu a svetla je vlastne zázrakom a víťazstvom života nad smrťou s mottom: Staré skončilo, nové začína…
Rovnodennosť nás skúša z nášho nastavenia súladu a harmónie v nás. Z rovnocennosti a rýdzosti mužského a ženského tvorivého princípu v našom živote, z kvality našich vzťahov, z umenia života v šťastnej rovnováhe polarít. Súčasné hviezdne konštelácie prinášajú zmätok a chaos, aby mohla vzniknúť nová kvalita a šťastnejšia paradigma na Zemi.
Podobne ako aspekty piatkového splnu, aj aspekty nedeľnej jarnej rovnodennosti nás nabádajú priebežne čeliť a zbavovať sa obáv a strachu z tejto doby a budúcnosti – a vedome posilnení vstúpili do rieky posvätnej každodennosti, istoty, pokoja, mieru, sily a harmónie. Keď ma občas pod tlakom zvonka prepadne starosť o život môj a osudy mojich blízkych, spomeniem si na výrok môjho starého otca, ktorý sa dožil vysokého veku a bol pozitívnej mysle, aj keď prežil dve svetové vojny a vravel: Ako človek žije, tak aj zomiera. Alebo ako hovorí môj partner a manžel: Je isté, že všetci v tomto storočí umrieme.
Napriek sťaženej sústredenosti a roztržitosti mysle sa skúste oprieť o prítomný okamih, o bdelosť a zakorenenie na Zemi v prítomnej chvíli – vedomej prítomnosti TU a TERAZ, ktorá je jedinou istotou v živote a súčasne potenciálom nekonečných možností ďalšieho vývoja situácie.
Baran nás v tom šťavnato a ohnivo podporuje, už 20. marca nám prináša esenciu nadšenia, odvahu, sebavedomie, radosť, akcieschopnosť, chuť do života, cieľavedomosť, silu, rozhodnosť, uvedomovanie si svojich darov, sebadôveru a sebarealizáciu. Proste ďalší nový štart..
Počas splnu sa určite vyhnite operáciám a okovaniu, pretože rany 3 dni pred a po splne oveľa dlhšie a silnejšie krvácajú a priebeh liečby je bolestivý a komplikovaný. Vedome si chráňte zdravie a vážte všetko, čo máte. Len tak môžete dostávať viac a to, čo si prajete. Ako je písané vo svätých textoch – tomu, kto má veľa, je za to vďačný a vie sa o to dobre starať, Stvoriteľ ešte pridá a tomu, kto má málo, lebo sa bráni (zodpovednosti), vezme aj to posledné…
Rýchlosť času a aktuálne udalosti intenzívne vyťahujú a rozpúšťajú staré programy, traumy a spomienky v nás. Má to zmysel – po rozpustení karmy prichádza dharma.
Spln Luny a koniec zimy je ideálnym časom na vedomé prepustenie a ukončenie všetkého nefunkčného z nášho doterajšieho spôsobu života. Ideálny je na to malý rituál v kruhu podobne naladených ľudí. Keď budete chvíľu hľadať, iste ich nájdete.
Ak sa však rozhodnete pre zmysluplnú samotu, tichá meditácia pri sviečke Vám iste prinesie tie správne symboly toho, čoho sa chcete zbaviť. Potom ich napíšte alebo nakreslite na papier, poďakujte sa za tieto skúsenosti, a tak ako naši predkovia Morenu, ho spáľte alebo hoďte v prírode do vody. A potom sa rozbehnite do prebúdzajúceho sa voňavého lesa či parku a poproste najvyššiu inteligenciu a duchovnú múdrosť (Vesmír, Stvoriteľa) o šťastný štart do nového životného cyklu.
Môžete si dať súčasne aj praktický cieľ, že sa v rámci svojej osobnej očisty budete vyhýbať hrubým ľuďom, deštruktívnemu prostrediu, toxickým látkam, zraňujúcim vzťahom, konfliktným situáciám, negatívnym posolstvám a slová budete bdelo vyslovovať s vedomím, že si nimi skutočne tvoríte Váš život a spoluvytvárate náš Vesmír. Všetci sme prepojení do Jednoty a povolaní podporiť súčasné očistné, dlhoočakávané, oslobodzujúce zmeny smerom k Zlatému veku ľudstva na Novej Zemi.
Afirmácia: Všetko, čo robím, robím s láskou. Láska bez očakávaní a podmienok ma lieči a vyživuje.