Nov v Panne pomôže upratať a dokončiť všetko potrebné

V sobotu 27. augusta o 10:17 hodine vyvrcholí novolunie v astrologickom znamení zemskej Panny, v napäťovej kvadratúre s Marsom v Blížencoch. Jeho účinky cítime najmä posledné dni pred týmto vesmírnym okamihom a dojazd počas celého mesačného cyklu do ďalšieho novolunia vo vzdušných Váhach 25. septembra.
Panna je nositeľom impulzov k čistote, liečeniu, službe a poriadku – vnútorného aj vonkajšieho – nabáda nás k upratovaniu, dokončovaniu zásadných záležitostí, finalizácii projektov, zberu úrody, napĺňaniu svojich potrieb, zmysluplnému tráveniu všetkých aspektov svojho života… Aj vplyvom konštelácií iných planét môžeme teraz vnímať oveľa jasnejšie až konfliktne všetky nesúlady a disharmónie v nás a okolo nás, a preto ich vyriešiť.
V období Panny od 23. augusta nás hviezdy každý rok po týždňoch letných radovánok podporujú v ujasnení, generálnom uprataní, detailnom naplánovaní toho, čo je treba urobiť čim skôr. Je to čas na naladenie a harmonizáciu so svojim vnútorným poriadkom, ktoré by mali smerovať ku konkrétnym krokom a činom pre šťastnú rovnováhu v živote – bez ohľadu na vonkajšie okolnosti.
Tento nov je silne očistný, preto je veľmi prínosné sa v sobotu postiť alebo aspoň odľahčiť stravu. Úplne sa vyhnúť mäsu, cukru a sladkostiam, alkoholu, presoleným, ostrým, údeným a konzervovaným jedlám, či priemyselne vyrobenej (p)otrave. Namiesto toho si dopriať čerstvú a živú stravu, pripravenú s láskou, bylinkové čaje, dostatok čerstvej zeleniny a ovocia, štiav z nich a čistej pramenitej «živej» vody.
Toto obdobie je taktiež veľmi vhodné na tesnejšie prepojenie so svojim fyzickým telom. Na poďakovanie za jeho dlhoročné služby, vyjadrenie úcty, obdivu a vnútornému úsmevu, ideálne každému orgánu zvlášť. Zaťažená je teraz näjmä slinivka, črevá a celá tráviaca sústava, treba viac odpočívať, starať sa o seba, nielen o iných a v záhrade nič nesadiť. Podporí nás v tom vedomé cvičenie, dychové techniky, tanec, joga, meditácia a uzemnenie.
Kvadratúra Marsu v Blížencoch má tendenciu k podráždenosti, vnútornému napätiu, nedorozumeniam, konfliktom až výbuchom. Na druhej strane je Mars v harmonickom sextile s Jupiterom v Baranovi, takže v hre sú aj pozitívne a harmonizujúce vplyvy. Ide o to, ako zareagujeme a do čoho sa zapojíme. Venuša v Levovi v kvadratúre na Urán v Býkovi môže priniesť partnerskú hádku či dramatický prerod nesúladných tém vo vzťahu na súladné. Všetko sa deje podľa postojov a úrovne vedomia človeka.
Predovšetkým v sobotu sa neodporúča živiť svojou pozornosťou, nebodaj aktivitou problematické debaty, ani otvárať konfliktné témy. Aký začiatok si vytvoríme, tak budeme fungovať po celý cyklus. Novolunie je proces ukončenia starého, vnútorného posunu a nového štartu. Vytvára priestor na nové, žiaduce impulzy a nápady, ukazuje iné možnosti a potenciál. Je na každom, čo si vyberie a aký ďalší život si vytvorí. K tomu je treba byť spokojný, pokojný, uvoľnený, bdelý, pozorný a na niektoré ponuky odpovedať ÁNO a na iné NIE. Každé rozhodnutie je správne – s tým, že jeho dôsledky si ponesie a prežije ich autor ako ďalšiu potrebnú lekciu a životnú skúsenosť. Je to podstata ľudskej cesty.
Afirmácia:
V súlade s mojou zdravou sebaláskou sa po všetkých stránkach o seba dobre starám. Vonkajšia a vnútorná očista je pre mňa potešením.