VEĽKolepé novo-lunové LETNÉ ZAČIATKY podľa Raka

NOVOLUNOVÉ LETNÉ ZAČIATKY PODĽA RAKA
Novolunie v Rakovi nastáva v sobotu 10. júla 2021 o 03,19 h nad ránom. Jeho výzvou je kultivácia rodinného zázemia, starostlivosť o ľudí, ktorých ľúbite, vedomá tvorba bezpečného priestoru a pravého domova pre zdravý, naplnený život v Novej Zemi.
Astrologické znamenie Raka je symbolickým kozmickým lonom. Prináša zrod nových vzťahov a/alebo kvality tých súčasných, inovované vnímanie života a bytia, ako aj nových postojov v rovine rodiny, citlivosti, partnerstva, manželstva, rodičovstva, domu, domova, matky, blízkych, emócií, súcitu, lásky, vzťahov a matky Zeme. Rak je nositeľom citových hodnôt a esenciálne potrebuje bezpečie a ochranu. Preto sa v týchto dňoch môžete cítiť viac zraniteľní – psychicky, fyzicky, pracovne, zdravotne či finančne.
Tri dni pred a po nove je ideálny čas navnímať si osobnú aktuálnu situáciu, pripraviť a precítiť možnosti zmien, riešení a postupne ich vedome integrovať do života. Dôležité je rešpektovať vlastné hranice, identitu, hodnotu, osobnosť i temperament. Uvedomiť si, že moja sloboda končí a začína tam, kde končí a začína sloboda iného.
Planéty v znamení Raka nás nabádajú, aby sme si v sebe upratali. Usadili sa pevne vo svojom strede, vnútornej sile a harmónii všetkých našich súčastí. Neptún v Rybách to istí a našim rozhodnutiam, aktivitám a snahe dodáva hĺbku. Pripomína nám dôležitosť intenzívnej komunikácie s našou dušou a jej časťami. Luna v trigóne na planétu fantázie a snov – Neptún inšpiruje, aby sme sa oddali pravým citom a duchovnému rozvoju.
Esenciou vodného znamenia Rak je citlivosť a vnímavosť. S citom si teda vyhodnoťte, kto a čo obmedzuje alebo marí Vašu schopnosť vnímať, myslieť, komunikovať a cestovať. Merkúr si koná svoju prácu, no i tak je možné presvetliť chaos súčasného obdobia čistotou úmyslov a jedno-duch-ým smerovaním v živote.
Kľúčové sú odpovede na otázky: Kam práve smerujem? Držím si tento kurz? Čo si prajem? Kde som v tejto oblasti teraz? Z akých dôvodov to robím? Čo je možné vykonať pre zlepšenie súčasnej situácie? Aký bude prvý krok? Ak nepoznáte odpovede na všetky kľúčové otázky, navštívte overeného poradcu, kouča alebo terapeuta, aby Vás nakopol.
Keď máte pevné zdravie, počas novolunia doprajte telu, mysli a duši úplný pôst. Dôležitý je pitný režim – teda dostatok čistej vody, zeleninové a ovocné šťavy. A súčasne podstatné obmedzenie cukrov, strukovín a mäsa. Už keď je aktuálnou témou týchto dní citlivosť, pokúste sa vnímať, že zvieratá (aj tie hospodárske, živoriace vo veľkochovoch) sú naši živí a citliví bratia a sestry, a skúste sa podľa toho aj správať. Obmedzte konzumáciu ich mäsa na nevyhnutné minimum. A/alebo si uvedomte, že rastliny reagujú na pocity ľudí a energie miesta, či to, že aj kamene, hory a kryštály majú svoje vedomie. Všetci dohromady spoluvytvárame náš živý Vesmír, navzájom sa veeeeľmi ovplyvňujeme a sme spojení do Jednoty.
Skúste si vyplniť novolunový čas príjemnou činnosťou, ktorá vám dodá pokoj, uvoľnenie a radosť, lebo nov je štartovacia pozícia a na jeho energiách sa ponesiete ďalej. Ide o okamih konca a súčasne začiatku mesačného cyklu. Tento je dôležitý predovšetkým pre Rakov a ľudí, ktorí majú v Rakovi ascendent, descendent či planéty horoskopu.
Otvorenie sa citom, citovosti, citlivosti a našim emočným potrebám môže priviať spomienky, ktoré je treba uvidieť novými očami. Uvedomiť si, prijať či odpustiť a prepustiť minulosť, ktorá nás mala niečo naučiť, obohatiť a posilniť. Na tomto svete sme kvôli zážitkom a užívaniu si zázraku a jedinečnosti života, bez pripútanosti na hmotu. Život máme proste plnohodnotne prežiť a ísť ďalej. S prijímaním – bez sťažovania sa, kritiky, výčitiek, odporu či dokonca nadávok – a s láskou bez podmienok, posudzovaní a očakávaní v srdci. Pretože v každej chvíli nám osud nadelí to, čo najviac potrebujeme pre náš rast, a ak to nechceme vidieť, tak sa v tom budeme točiť dokola, až pokým to nepochopíme.
Opozícia Pluta v znamení Kozorožca môže skomplikovať vybavovanie na úradoch, v bankách či na hraniciach, môže priniesť prekážky, zákazy a príkazy. Spontánnosť sa teda teraz nemusí všetkým vyplatiť.
Keďže vibrácie novu sú vyživujúce, materské a emočné, doprajte extra starostlivosť, podporu a ochranu sebe a Vašim najdrahším. Dostatočne sa s nimi zhovárajte a pozorne bez polemizovania, domýšľania či domnienok len počujte, čo Vám hovoria. Dajte priestor aj Vašim potrebám, plánom, túžbam a víziám. To, čo sa Vám v tomto mesačnom cykle – až do augustového novolunia v Levovi zhmotní, Vám bude slúžiť dlhý čas.
Stále viac sa v každodennej praxi skúste starať o vlastné zdravie. Jeho základom je čistá voda a jedlo bez škodlivých prímesí, ktoré zaťažujú imunitu, telo, myseľ i dušu. Prijímajte predovšetkým organické produkty v bio kvalite alebo od overených pestovateľov. Prevenciou akýchkoľvek ochorení je zdravý pohyb a odpočinok. Alkohol a drogy nie sú pre vedomý život počas horúcich letných dní a večerov potrebné. Radšej vezmite do rúk vydymovadlo, soĺ, vodu či sviečku a energeticky a emočne nimi vyčistite Váš domov od starých nánosov a vyčerpaných vibrácií. Nové a čisté energie sú tu, tak ich chyťme za pačesy a buďme slobodnejší a šťastnejší.
Pri správnom uhle pohľadu do zrkadla teda už počas tohto novu nájdeme vhodný smer a návody, ako ďalej. Dôležité je, aby sme zostávali tu a teraz – bdelým spôsobom vo vedomej prítomnosti, ktorá jediná má tvorivú moc. A konali – rozhovormi, komunikáciou, tvorbou zámerov a jasných vízií.
Afirmácia: Citlivosť je veľkým darom a obohatením pre mňa i celý svet.