Novolunový čas v Rakovi JE O VYSOKEJ CITLIVOSTI

Novolunový čas v Rakovi nám prináša zvýšenú citlivosť až precitlivelosť

Po tom, ako v čase letného slnovratu 21. júna až do magickej Svätojánskej noci vyvrcholila svetlá časť roka a vládu prevzalo Slnko v Rakovi, novolunie v tomto vodnom znamení nastane v stredu 29. júna nad ránom o 4. hodine 55. minúte. Takže po tom, ako sme plávali na radostných vlnách a myšlienkach komunikatívnych, vzdušných Blížencov a skúmali povrchové, viditeľné vrstvy žitia, sa až do 22. júla ponoríme pod hladinu svojho vnútra, aby sme sa bližšie spojili s našimi pocitmi a emóciami. Navyše pôsobenie Lilit v napäťovom aspekte na Jupiter spôsobí zviditeľnenie toho, čomu nechceme venovať pozornosť a čo nám prináša do života problémy. Keďže ide o nov Rakovi, týkať sa to bude jeho tém, ktoré sú – citlivosť a zraniteľnosť, rodina a matka, domov a zázemie, pokoj a bezpečie, schopnosť vytvoriť si vhodné miesto pre život.

Novolunie na nás pôsobí 3 dni pred a 3 dni po tomto dátume s dosahom až do nasledujúceho novu. Je to čas ideálny na prepojenie so svojou dušou a vnútorným hlasom, na tvorbu nových postojov v rovinách rodiny, citlivosti, partnerstva, manželstva, rodičovstva, domu, domova, materstva, blízkych, emócií, súcitu, lásky, vzťahov a naše materskej planéty Zem. Rak je nositeľom citových hodnôt a esenciálne potrebuje bezpečie a ochranu. Preto sa v týchto dňoch môžete cítiť viac zraniteľní – psychicky, fyzicky, pracovne, zdravotne či materiálne.

Esenciou vodného znamenia Rak je aj vnímavosť. S citom si teda vyhodnoťte, kto a čo zvonka obmedzuje alebo neobmedzuje Vašu prirodzenú schopnosť vnímať, myslieť, stretávať sa, slobodne sa pohybovať a žiť naplno. Teraz je ten správny čas navnímať si osobnú aktuálnu situáciu, pripraviť a precítiť možnosti zmien, riešení a postupne ich vedome integrovať do života krok po kroku. Dôležité je poznať sám seba a rešpektovať vlastné hranice, identitu, hodnotu, osobnosť i temperament. Uvedomiť si, že moja sloboda končí a začína tam, kde končí a začína sloboda iného.

Merkúr v harmonickom sextile s Chironom v Baranovi nám umožňujú harmonizovať našu komunikáciu a určité nerovnováhy. Chaos súčasného obdobia je možné jedno-ducho presvetliť čistotou úmyslov a jasnými postojmi v živote. Retrográdny Saturn vo Vodnárovi nás podporuje k dokončeniu toho, na čo sme od decembra 2020 nemysleli a nestačili. Taktiež k slobodnému životu v slobodnej krajine cez postupné zdolanie všetkých prekážok, k uprataniu v sebe, k usadeniu sa vo svojom strede, k vnútornej sile a harmónii.

Planéta lásky, krásy a ženstva Venuša v Blížencoch v harmonickom aspekte na Jupiter prináša krásne obdobie lásky – najmä pre narodených vo vzdušných znameniach, teda Blížencom, Váham a Vodnárom. Mars v Baranovi v harmonickom sextile so Saturnom vo Vodnárovi nás inšpiruje zamerať pozornosť na naše zámery a ich dotiahnutie až do cieľa.

V čase novolunia je Slnko aj Mesiac v astrologickom znamení Raka, a tým pádom najvýraznejšie vplýva na ľudí, ktorí sú narodení alebo majú ascendent v tomto znamení. Predovšetkým Raky teraz otvárajú novú životnú etapu. Novolunie je v konjunkcii na Lilit v Rakovi v kvadratúre na Jupiter v Baranovi. Vyplavuje spomienky na detstvo, hlavne potlačené traumy a nepríjemné zážitky, prináša vysokú citlivosť až precitlivelosť. Dôležité je uvidieť to inými očami, uvedomiť si to, prepustiť, odpustiť – a nepreháňať, ale prebrať zodpovednosť za seba a svoju cestu rozhodnutím stať sa sebe láskavým a starostlivým rodičom. Nov zosilní potrebu zázemia a túžbu po bezpečnom domove. Jupiter v Baranovi môže v nás odštartovať odvahu konečne nasmerovať život podľa našich potrieb. Je tu teda ďalšie obdobie očisty od starých vzorcov, programov a modelov, oslobodenia sa od nevhodných a zaťažujúcich emócií a spomienok. Preto je kľúčové dovoliť si vymedziť čas pre seba a vedome na tom popracovať.

Afirmácia: Citlivosť je veľkým darom a obohatením pre mňa i celý svet.