Júlový SUPERSPLN na osi Rak – Kozorožec prináša ŠŤASTNÉ OBDOBIE

Júlový SUPERSPLN na osi Rak – Kozorožec prináša ŠŤASTNÉ OBDOBIE

Júlový superspln Mesiaca nám prináša vnútornú rovnováhu a šťastné obdobie letného oddychu, prázdnin a dovoleniek. Vyvrcholí v stredu 13. júla o 20:37 hodine stredoeurópskeho letného času, jeho vplyv je citeľný už 3 dni pred a aj 3 dni po tomto termíne. Nazýva sa tiež búrkový alebo jelení spln. Vizuálne bude ľahko pozorovateľný, lebo podľa astronómov bude o 30 percent jasnejší a o 15 percent väčší ako ten najmenší v roku (cca na dušičky), preto pôsobí majestátne a má naozaj silný vplyv na psychiku i fyzické telo. Superspln je spln, keď je Mesiac na jeho mierne eliptickej dráhe okolo planéty Zem k nej najbližšie. Podobný bol v júni, no tento bude ešte bližšie k nám – len 357 263 kilometrov od nás.

Mesiac je z astrologického hľadiska zodpovedný za emócie. Preto môžu človeku v tomto čase prichádzať silné pozitívne i negatívne emócie, taktiež nesústredenosť, nespavosť, úzkosti, zmeny nálady, agresivita, nervozita, podráždenosť, zvýšená plodnosť a ťažké hojenie rán, čo je varovanie pred chirurgickými zákrokmi. V období splnu v Kozorožcovi sa odporúča venovať zvýšenú vďačnosť a starostlivosť kĺbom, kolenám, chrbtici a pokožke. Pokiaľ ste si doteraz nedovolili dovolenku, spln vám prináša vlnu komplexnej únavy, ktorá vás dotlačí k obdobiu zaslúženého ničnerobenia a hlbokého relaxu v spočinutí so samými sebou, letom, slnkom, vodou, krásnymi, teplými, dlhými svetlými dňami, čerstvým ovocím a zeleninou, rozkvitnutou prírodou a milovanými ľuďmi.

Čo sa ešte deje v našej duši a živote? Júlový spln Mesiaca na osi citlivého Raka a sústredeného Kozorožca nám pripomínajú, že s milujúcou láskavosťou a bdelou pozornosťou je dobré mať stále na zreteli svoje osobné zámery, ciele, túžby a priority. Preto nedávať svoju životnú energiu druhým, ale predovšetkým svojmu sebarozvoju a šťastnému životu. Odhaliť a ustáť nátlaky zvonka, vytrvalo si držať si svoj smer v chaose, s radikálnou pravdivosťou, ľahkosťou a vierou, že všetko má svoj čas a to najlepšie pre nás v súlade s plynutím vesmíru dostávame do života v každej chvíli. Keď tomu vedome a systematicky krok po kroku dokážeme vytvárať priestor, tak tento spln je o naplnení kľúčových snov každého z nás.

Slnko je na oblohe v Rakovi (materský princíp) v opozícii na Mesiac v Kozorožcovi (otcovský princíp), pričom ich harmonickým trigonom podporuje konjunkcia Uránu a Dračej hlavy v Býkovi. Konštelácie Slnka, Merkúra, Luny a Pluta taktiež naznačujú, že ide o čas vhodný pre vyjasnenie a doladenie plánov, cieľov a zámerov do budúcnosti a ich komunikáciu s partnermi, autoritami a nadriadenými. Taktiež je teraz správny čas na jasné a citlivé nastolenie rovnováhy medzi pracovným a rodinným životom, medzi tým, čo potrebujem ja a čo partner, aby sme sa cítili spokojne. Taktiež je správny čas na odpustenie rodičom a zbavenie sa záťaží z detstva.

V každej situácii je užitočné zachovať si svoje sny, neprestávať im veriť a postupovať krok po kroku k ich zhmotneniu. Predstavujte si pokiaľ možno do detailov, že už ich máte. Majte na mysli, že je nutné a efektívne pravidelne a opakovane venovať vašu jasnú pozornosť a sústredenosť osobným prioritám a plánom, ktoré sú drahé vášmu srdcu a duši.

Spln v Kozorožcovi nás vedie k plnému prebratiu zodpovednosti za seba, svoje rozhodnutia (keď hovoríme áno, nie, i keď mlčíme), za konanie a život do vlastných rúk. Vedie nás k uvedomeniu si toho, že patríme sami sebe a nie vonkajším autoritám. Doba nám velí – byť rozhodný/á. Čas sa zrýchľuje, nie je možné otáľať. Preto je veľmi podporujúce s láskou a vďačnosťou za svoju účasť na zázraku života sa starať o svoje telo, dušu a myseľ, aby sme konali jasne a sústredene. Pravidlá tejto pozemskej hry na slobodnú vôľu sú vlastne jedno-duché – stačí si udržiavať motiváciu a zachovať si pozitívne životné smerovanie.

Afirmácia: Postupne napĺňam moje životné zámery. Žijem v citlivom svete vďačnosti a všeobjímajúcej lásky.