Júlový spln a zatmenie Mesiaca prináša VNÚTORNÚ ROVNOVÁHU a šťastné obdobie

Júlový spln a zatmenie Mesiaca prináša VNÚTORNÚ ROVNOVÁHU a šťastné obdobie

Od 5. júna sa so splnom rozbehlo koleso zatmení Mesiaca či Slnka, ktoré vynáša na svetlo veľké vývojové a životné témy. Tieto nebeské konštelácie nás poháňajú k vnútornej transformácii a návratu k sebe. V nedeľu ráno 5. júla o 6:48 h nastane spln na osi Rak – Kozorožec v spojení so zatmením Luny. Ide o najharmonickejší spln v roku. Vychutnajme si ho teda naplno, pretože tohtoročné letné prázdniny a dovolenky nie sú zďaleka také romantické a rozmarné ako tie doterajšie. Ako pri iných splnoch aj tu príslušné energie pôsobia tri dni pred a tri dni po a pre ich plnú integráciu je dôležitá očista alebo odľahčenie vo forme pôstu či hladovky – samozrejme podľa zdravotných okolností. Ideálna je meditácia, pohyb v prírode a fyzické cvičenie pri dodržiavaní letného pitného režimu.

Spln symbolizuje naplnenie. Preto máme pocit, že kľúčové veci sa konečne pohli tým správnym smerom a my sme sa vzápätí po dlhom čase skutočne upokojili. Od premýšľania, prešľapovania na mieste a zvažovania možností postupne prechádzame ku konkrétnym rozhodnutiam a príprave podmienok na správne činy. Kdesi v hĺbke nášho srdca a duše vieme, že ide o veľa – o kvalitu ďalšieho života na osobnej, spoločenskej a kolektívnej úrovni. Ide o prerod do doby pravdy. Bolo a bude odhalených ešte viacero manipulácií, lží a podvodov. Ľudia si začínajú postupne viac a viac uvedomovať osobnú dospelosť a prijímať individuálnu i kolektívnu zodpovednosť. Doba utrpenia a temna, veľkej historickej hry na vinu a trest končí. Karma sa dočisťuje, staré odchádza a uvoľňuje miesto novému, ktoré povstáva ako Fénix z popola. Tesne vedľa Mesiaca na oblohe si našlo miesto Pluto – transformátor a katalyzátor premeny. Najdôležitejšie v tomto procese je jasné stanovenie a vymedzenie osobných hraníc. Uvedomenie a jasná manifestácia toho, čo už nie sme ochotní tolerovať osobnou účasťou, či podporovať tichým mlčaním. Prináša to veľký pocit úľavy a slobody. Dobrou správou je, že hlavný vplyv na júlové zatmenie Mesiaca majú planéty, ktoré prinášajú nové správy, šťastie a radosť, priateľskosť, harmonický život a pracovný úspech. Ich vplyv bude silný a badateľný ešte pol roka.

Na oblohe sa Slnko ocitá v astrologickom znamení Raka v opozícii voči Mesiacu v Kozorožcovi. Keďže je pomalý, systematický a dôsledný, netreba sa nikam ponáhľať. Lepšie bude navnímať možnosti a zvážiť alternatívy, pretože na zmenu musíme dorásť. A súčasné zmeny sú zásadné. Ak nie si si istý, či ideš správnym smerom, nasleduj Ghándího, ktorý povedal: “Ty buď tou zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete.“ Ponor sa do seba. Tam nájdeš všetky odpovede na Tvoje otázky. To je najviac, čo môžeš urobiť pre seba aj pre náš spoločný domov – súčasnú Zem. Možno postupne prídeš na to, že najväčšou hodnotou je život sám, že najvyšším princípom je láska, a že najkratšou cestou k múdrosti a pokoju je odpustenie a pokora. Alebo prídeš na niečo iné… Slnko v znamení Raka umožňuje postupné a citlivé prenastavovanie a posun atmosféry vo vzťahoch, ktoré si doteraz prechádzali chladnejším a náročným obdobím. Pred tým, ako sa stav zlepší, musí dôjsť k dočasnému zhoršeniu. Rozprávajte sa spolu o vašich pocitoch, podporujte a objímajte sa, spojte sa vašou intuíciou. Ona vám ukáže nové vhľady a prezradí, kto je pre vás vhodným partnerom/rkou a kto bude vašim skvelým priateľom/kou.

Júlové zatmenie Mesiaca je skvelý čas pre vystúpenie z komfortnej zóny, dovolenie si nových zážitkov, pre uzdravenie vzťahov, kde boli problémy a pre nachádzanie nových priateľov. Sú to šťastné a požehnané dni. Spln na osi Rak (Slnko, mužský princíp) – Kozorožec (Luna, ženský princíp) zrkadlí našu vnútornú citlivosť, zraniteľnosť a spojenie so srdcom, a súčasne vonkajšiu schopnosť koncentrácie a sústredenej pozornosti na to, na čom naozaj záleží. Obdobie tohto splnu je vzácny čas, keď znova objavujeme a tešíme sa z našej VNÚTORNEJ ROVNOVÁHY. Ukotvime si teda tento pocit v sebe a venujme našu energiu a pozornosť iba tomu, čo je skutočne podstatné. Teraz je ten správny čas na cestu domov – k sebe: klaďte dôraz na vaše rodinné zázemie – partnera/rku, rodinu, deti, rod a vzťahy, naučte sa prijímať a milovať bez očakávaní, posudzovaní a podmienok, zamerajte sa na šťastnú rovnováhu, životnú harmóniu a život v srdci.

Afirmácia: Najdôležitejší hlas je hlas môjho srdca. Odteraz ho v tichu nasledujem.