RAČIE NOVOLUNIE AKO NOVÝ ROZMER CITLIVOSTI

Lúčime sa so vzdušným znamením Blížencov a vítame vodné znamenie Raka. Zopár hodín po letnom slnovrate a vstupe do leta 2020, presne v nedeľu 21. júna o 8:43 hodine ráno nastane nov Mesiaca vo vodnom znamení Rak. Okrem toho sa na nebi objaví prstencové zatmenie Slnka. Na našom území ho síce neuvidíme, ale cítime ho.
To, že sa to deje na nultom stupni Raka, teda na úplnom začiatku, je zásadné. Astrologické znamenie Raka je symbolickým kozmickým lonom. Prináša zrod nových vzťahov, ich kvality a vnímania v živote, ako aj nových postojov v rovine rodiny, citlivosti, partnerstva, zázemia, domu, domova, matky, starostlivosti o blízkych, emócií, súcitu, lásky, vzťahov a matky Zeme. Rak je nositeľom citových hodnôt a potrebuje bezpečie a ochranu. Preto sa v týchto dňoch môžete cítiť viac zraniteľní – psychicky, fyzicky, pracovne, zdravotne či finančne.
Zatmení planét sa v minulosti ľudia báli, pretože vždy priniesli zásadné posuny a zmeny. Ak tieto témy sledujete, viete, že prstencové zatmenie Slnka 21. júna je druhé v poradí v sérii tohtoročných zatmení, ktoré sa týkajú Slnka (mužského tvorivého princípu a kvalít) a Mesiaca (ženského tvorivého princípu a kvalít) od 5. júna do 5. júla. Energie a témy zatmenia nás ovplyvňujú pol roka. Máte teda čas navnímať si Vašu aktuálnu situáciu, pripraviť a precítiť možnosti riešení a postupne ich vedome integrovať do Vášho života. Dôležité je uvedomiť si a rešpektovať vlastné hranice, identitu, hodnotu, osobnosť i temperament. Moja sloboda končí a začína tam, kde končí a začína sloboda iného.
Kľúčové sú odpovede na otázky: Kam smerujem? Čo si prajem? Kde som v tejto oblasti teraz? Z akých dôvodov to robím? Čo je možné vykonať pre zlepšenie mojej súčasnej situácie? Aký bude prvý krok? Ak nepoznáte odpovede na všetky otázky, stačí vyhľadať skúseného poradcu.
Keď máte pevné zdravie, doprajte telu, mysli a duši úplný pôst. Dôležitý je pitný režim – teda dostatok čistej vody, zeleninové a ovocné šťavy. Alebo aspoň podstatne obmedzte cukry, strukoviny a mäso. Už keď je aktuálnou témou týchto dní citlivosť, pokúste sa precítiť, že zvieratá sú tiež naši bratia a sestry a spoluvytvárajú náš Vesmír. Sme prepojení v Jednote.
Vyplňte si novolunový čas príjemnou činnosťou, ktorá vám dodá pokoj, uvoľnenie a radosť. Nov je koniec a súčasne začiatok mesačného cyklu. Tento je dôležitý predovšetkým pre Rakov alebo ľudí, ktorí majú v Rakovi ascendent, descendent či niektoré planéty horoskopu.
Otvorenie sa citom, citovosti, citlivosti a našim citovým potrebám môže priviať spomienky, na ktoré je treba sa pozrieť novými očami. Uvedomiť si, prijať či odpustiť a prepustiť minulosť, ktorá nás mala niečo naučiť, obohatiť a posilniť. Na tomto svete sme kvôli zážitkom a užívaniu si zázraku a jedinečnosti života, bez pripútanosti na hmotu.
Pri správnom uhle pohľadu do zrkadla teda už počas tohto novu nájdeme vhodný smer a návody, ako ďalej. Dôležité je, aby sme zostávali tu a teraz – vo vedomej prítomnosti, ktorá jediná má tvorivú moc. A konali – rozhovormi, komunikáciou, tvorbou zámerov a nových vízií. Vezmite do rúk vydymovadlo, soĺ, vodu či sviečku a s jasným zámerom energeticky a emočne nimi vyčistite Váš domov od starých nánosov a vibrácií.. Astrokonštelácia zatmenia a novolunia prináša úplne nové a čisté energie. Tak ich chyťte za pačesy a buďte šťastní 🙂.
Afirmácia: Moja citlivosť je veľkým darom a obohatením pre mňa i celý svet.