VODNÁRSKY NOV prináša všeobecný POKROK

VODNÁRSKY NOV PRINÁŠA OSOBNÝ A SPOLOČENSKÝ POKROK

Dnes je veľmi dôležitý nov Mesiaca v slnečnom astrologickom znamení Vodnára. A to v roku 2023, ktorý plynie pod vibráciou citlivého a duchovného čísla 7 (2+0+2+3=7). Sedem nám podľa numerológie prináša splácanie a dorovnávanie citovej karmy, vysokú citlivosť a nerozhodnosť, vnímavosť a lojálnosť, náročnosť i záhadnosť, potrebu bezpečia a dostatku. Číslo 7 je tiež pod ochranou citlivej Luny i oduševneného Neptúna.

Z astrologického hľadiska roku 2023 vládne mužská, aktívna planéta Mars. Jej pozitívnymi stránkam sú odvaha, smelosť, akčnosť a sebarealizácia. Negatívami sú bojovnosť, súperenie až bezohľadnosť. S týmito kartami tento rok hráme… Aby tých vonkajších vplyvov na nás a naše rozhodnutia nebolo málo, zajtra 22. januára preberá podľa čínskeho horoskopu opraty do rúk vodný Zajac. Ten našťastie prináša upokojenie, spomalenie, mierumilovnosť a diplomatické riešenie konfliktov.

Osobný ideálny rok 2023 – bez ohľadu na to, čo sa deje vonku – si vytvoríme, keď budeme sami seba stále viac spoznávať, pozorovať, zdokonaľovať, kultivovať a maximum možností vložíme do nášho osobného sebarozvoja. Pretože v krízových, konfliktných a chaotických obdobiach nám najviac pomôže a pevnú pôdu pod nohami dodá poznanie samého seba: svojich silných a slabých stránok, programov myslenia, vnútorných presvedčení, vzorcov správania, skrytých reakcií, zranení či tráum…

Len vďaka hlbokej a poctivej práci NA SEBE A PRE SEBA sa v nás a okolo nás môže objaviť nový lepší svet a svetlá budúcnosť. My si ju osobne aj kolektívne tvoríme. Preto sú v dnešný deň a v tomto období oveľa viac ako kedykoľvek predtým dôležité: aktívne uchopenie oprát života do vlastných rúk, správne rozhodnutia, vnútorná sila, jasnosť a pozitívna myseľ, odvaha a odhodlanie prispieť k dobrému spoločnému dielu.

Od včera vďaka nášmu Slnku plávame vo vodách Vodnára – intuitívneho, nezávislého, slobodomyseľného, priateľského, humánneho, ušľachtilého, talentovaného, mierumilovného a kreatívneho tvorcu spoločenského pokroku a nových vízií o krajšom svete. V období Vodnára nám prichádzajú možnosti prehĺbiť svoju intuíciu, uchopiť svoju slobodu, pozrieť sa na život z nadhľadu a konkrétne prejaviť svoju energiu tvorcu. Keď si ujasníme, čo je životne dôležité a na čom skutočne záleží, dokážeme správnym nasmerovaním našich zámerov a silou myšlienky zhmotniť aj tie najodvážnejšie sny a vízie.

Dnes, V SOBOTU 21. JANUÁRA je dôležitý dátum pre ďalší krok k životu vo svetle, spojenie sa so svojím vyšším JA, vizualizáciu nových zámerov, projektov a plánov pre krajší a zdravší život. Darujte si preto počas dňa na spojenie sa s vašou intuíciou, vnútorným hlasom či tretím okom, na meditáciu a vizualizáciu aspoň krátky čas v pokoji a bez rušivých vplyvov. Najúčinnejšie to funguje O 21:53 HODINE, keď Novolunie vo Vodnárovi dosiahne vrchol. Ľudia narodení v znamení Vodnára teraz začínajú nové životné obdobie.

NOV (novolunie) nastáva každý mesiac, keď k Zemi otočená strana Mesiaca leží v tme. Na niekoľko hodín nie je Mesiac (Luna) viditeľný a na Zemi vládne magický kozmický okamih nových príležitostí – “novolunie”. To predstavuje ukončenie starého, nové začiatky a neviditeľnú vnútornú premenu.

Pre lepšie pochopenie a uchopenie – toho, kto sme a kde sa práve v rámci nekonečného vesmíru a božského veľdiela nachádzame – ešte raz inými slovami: Slnko i Mesiac vo Vodnárovi signalizujú, že sa stále viac a viac prebúdzame do svojej SKUTOČNEJ PODSTATY. Rezonujú v nás témy našej seba-hodnoty a jej zrkadlení vo vonkajšom svete – teraz a potom po celý rok 2023. Je múdre a užitočné byť v súlade s aktuálnymi energiami, ktoré nás presahujú, ušetríme si tak mnoho síl, času a omylov.

VODNÁR je originálny tvorca, osvietený vizionár a nepredvídateľný iniciátor pokrokových zmien, ktorý dáva ŽIVOTU KRÍDLA. Nebuďte prekvapení, ak sa vám v tomto období zosilní intuícia a predstavivosť. Podporíte ich odlíšením od myšlienok a ich nasledovaním. Tento čas je ideálny na úspešné zmeny vďaka nadhľadu, ktorý, ak sme pozorní, nám prichádza.

Vodnársky čas do 20. marca nám sprostredkúva osobné stretnutie s našim vyšším JA, ktoré dovidí široko-ďaleko, dostaveníčko s esenciou Svetla, s nekompromisnou dokonalosťou, s ideálom človečenstva. Pre tých, ktorí sú nováčikmi v tejto oblasti, povedané zjednodušene: ego – myseľ je naše „nižšie ja“ a bolo stvorené LEN na praktické fungovanie v denných záležitostiach, naše vyššie „ja“ je naša pravá navigácia a „najvyššie JA“ je „božské ja“, ktorého iskru v sebe nosíme, a ktorého sme súčasťou v božskom (vesmírnom) oceáne lásky a svetla.

Naše tvorivé nápady a myšlienky sú teraz jedinečné, originálne a unikátne. No len cez nás sa stanú skutočnosťou v našej realite. Tejto jemnohmotnej energii treba dať správnu formu a želané smerovanie. Je na každom z nás, čo si vyberie. Je žiaduce dopriať si preto teraz vonný kúpeľ, masáž, prechádzku, meditáciu, kontempláciu, maľovanie vízií a hlavne odľahčenú stravu bez alkoholu a omamných látok. Telo teraz maximálne nasáva všetko, čo mu v dobrom i zlom doprajete.. Keďže ide o určitý energetický prelom mesačného cyklu, 3 dni pred a po nove sa môžete cítiť nepokojný, napätý, trpieť nespavosťou až podráždenosťou. Podvedome cítite, že sa niečo deje, ale väčšinou to neviete jasne pomenovať. Doslova cítite, že k nám niečo nové prichádza.

Paletu a kvalitu nových možností našich zážitkov a skúseností ovplyvňujú mohutné telesá na oblohe a ich vzájomné konštelácie. Okrem Slnka a Luny sú to najmä Saturn a Venuša vo Vodnárovi, ktoré sú teraz v harmonickom aspekte. Môžu čiastočne blokovať vyjadrovanie našich pocitov a citov, buďte preto k sebe i iným vedome láskyplní a harmonickí. Pluto v Kozorožcovi navodzuje hlboký prerod a prináša vnútornú transformáciu.

Je to teda absolútne skvelá a plodná chvíľa a rozhodujúca možnosť zamerať našu pozornosť, teda našu životnú energiu – na budúcnosť. Nie na to, čo nechceme, čoho sa bojíme, pred čím utekáme, ale na to, čo si prajeme!!! Živo plánujte a predstavujte si farebne, voňavo a pozitívne, ako si prajete žiť, s kým a kde, čo si prajete dosiahnuť a čo ďalej robiť – pre vaše najvyššie dobro. Šťastie praje pripraveným, tak smelo do toho, priatelia!

AFIRMÁCIA: MOJ ŽIVOT TVORÍM S POKOJOM, ROZVAHOU, NADHĽADOM A LÁSKOU.