Spln v znamení ODVAHY a NADHĽADU

Priateľky a priatelia, aký je zatiaľ váš rok 2023?

Dnes tu máme vyvrcholenie ďalšieho splnu Mesiaca – tentoraz je to spln Luny v Levovi, pričom Slnko je vo Vodnárovi. Živly týchto astrologických znamení – leví oheň a vodnárov vzduch spolu-tvoria horľavú až výbušnú zmes myšlienok a činov, ktorá smeruje k veľkému víťazstvu a pomáha efektívne upratať staré spôsoby a zvyky – na osobnej i kolektívnej úrovni. Vďaka nim z minulého roka a rokov v týchto dňoch zhorí to, čo prekáža novej kvalite a toku nášho žitia, pretože od 21. marca naplno rozkvitne v novom roku sila života a prírody. Pravdepodobne sa vám teda dejú zásadné veci, ktoré testujú vaše zdravé sebavedomie, srdečnosť, udatnosť, bdelosť a schopnosť v akýchkoľvek situáciách si udržať nadhľad a dobré pocity.

Roku 2023 vládne bojovný Mars. Podľa známeho – muži sú z Marsu a ženy z Venuše – je rokom renesancie mužského princípu v mužoch, ženách, spoločnosti i prírode. Jeho témami sú kultivácia a rovnováha fyzickej aj psychickej sily, múdre vládnutie kontra zneužívanie moci, schopnosť ochraňovať alebo ničiť, boj či ochrana, starostlivosť alebo pustošenie, podpora rozvoja alebo úpadku. Slnko a Saturn máme teda v múdrom a vizionárskom Vodnárovi, Merkúra a Pluto v Kozorožcovi, Venušu a Neptún v Rybách, Mars v Blížencoch, Jupiter v Baranovi a Urán v Býkovi. Pozor na kvadratúru Venuše a Marsu, ktorá v dňoch okolo splnu priťahuje partnerské a rodové hádky, spory a nepochopenia. Keď zostaneme spojení so svojím srdcom ako Lev a v nadhľade ako Vodnár, akékoľvek výzvy nás posunú, a nezlomia. Tento spln sa pochopiteľne najviac dotkne ľudí narodených v znamení Vodnára a Leva (ako aj ľudí, ktorí majú v týchto znameniach ascendent), súčasne čiastočne aj Býkov, Škorpiónov, Blížencov a Váh.

Obdobie cieľavedomého Kozorožca je už za nami. Zmyslom jeho obdobia na prelome rokov 22/23 bolo nájsť a zamerať sa na svoje poslanie v práci a v živote. Stále sa máme čo učiť v umení, ako krok po kroku prakticky a trpezlivo realizovať svoje ciele a plány. Ako s ľahkosťou dennodenne naplniť čas, ktorý nám je daný. Keď si urobíte v sebe i okolo seba poriadok, ste pripravení postúpiť ďalej.

Potom sme vhupli do dní slobodného, revolučného a priateľského vizionára – Vodnára. V astrológii je jedenástym znamením zvieratníka, ktoré dostalo meno podľa súhvezdia Vodnár. Ide o pomyselný obdĺžnik na oblohe 30° dlhý a 15° široký a Slnko ním prechádza od 21. januára do 19. februára. V tomto čase nás božské Univerzum inšpiruje, aby sme naplno zapojili a uplatnili náš tvorivý potenciál. Nezávisle, s nadšením a hlavne pokrokovo. Vesmír vás teda isto podporí vo vašich nových nápadoch, víziách, snoch, prianiach či zámeroch. Pokiaľ sú dobrou správou a prínosom pre vás, všetkých zúčastnených a spoločnosť, maximálny úspech máte zaručený.

K udalostiam aktuálneho splnu o 19,31 h podstatnou mierou prispieva Luna v ohnivom Levovi. Môžu vám prichádzať úplne nové aspekty a vhľady o vašej samostatnosti, identite, sebauvedomení, zodpovednosti, originalite, unikátnosti, zrelosti a ľudskej dospelosti. Súčasná hviezdna konštelácia je vstupným portálom do novej kvality života cez prebiehajúce procesy intenzívneho čistenia našich postojov a vzťahov, odhaľovanie účelových hereckých výkonov, klamstiev, manipulácií a nečistých zámerov s úmyslom ovládať a ubližovať na kolektívnej úrovni.

Verte svojej vnútornej múdrosti, zdravému sedliackemu rozumu, nasledujte váš vnútorný hlas a urobte konkrétny čin smerom k tomu, aby boli vaše slová a vaša bytosť brané plnoprávne a vážne. Ako v súkromí a v práci, tak aj v spoločnosti. Klopte na božské vráta a bude vám otvorené, žiadajte a dostanete. Vesmíru je úplne jedno, či prosíte o veľa či málo. Podstatné pre výsledok je to, či ste s ním v harmónii, a či ste už na novú kvalitu života dorástli.

Nevyhnutné pre pozitívne zmeny je, aby ste bez strachov pustili starý spôsob myslenia, vzorce posudzovania, programy a formy správania. Zaberajú totiž vo vašom hardisku príliš veľa miesta láske, ktorá jediná je výživou života, esenciou božského plánu, rastu a tvorby života, po ktorých vaša duša prahne. Verte si a žite svoj sen! Veď preto ste sem v tejto dobe prišli. Nie preto, aby ste z umelo vyvolávaných strachov a akože nedostatkov v spoločnosti úplne ohlúpli a slepo poslúchali, alebo dokonca svoj úžasný život a cenný čas na Zemi márnili bojom – s partnerom, so susedom, s kolegom, s iným národom, ale aby ste v sebe našli stratenú sebalásku, a tým konečne zastavili zážitky utrpenia. Ak ešte stále trpíte, tak očakávania iných uprednostňujete pred sebou a nepochopili ste zákon lásky a nutnosť prijatia seba so všetkým, čo k vám patrí – a to na 1.mieste.

Šéf života v našej slnečnej sústave Slnko nám levím spôsobom – teda veľkorysým až dramatickým – ukazuje cestu, svetlo, skutočnú sebarealizáciu a dôležitosť seba-vedomia a seba-uvedomenia. Kde je vôľa a láska, tam je riešenie a naplnenie. Tam, kde láska a prijatie seba, iných a života takých, akí sú, chýbajú, tam je len trápenie, boj a bolesť. Ako hovorí môj múdry manžel, v 21. storočí je trpieť ešte dovolené, ale našťastie pre nás – už nie je povinné…

Život v pravde nám dáva krídla, silu prekonávať prekážky a má moc previesť nás aj tou najťažšou situáciou. Pravá láska dokáže (od)púšťať, (pre)púšťať a zázračne uzdraviť veci, situácie, ľudí i národy. Láska je večná, je materskou esenciou božského zázraku stvorenia a bytia. Tým, čo lásku odmietajú, nič nepomôže. Ak sa cítia byť zranení, ďalej zraňujú ako slepí, odpojení a zablokovaní pred liečivým prúdením božskej lásky. V tomto stave sú mimo božského plánu rozkvetu života a vedomia. Nedokážu sa vyvíjať, meniť, byť vďační a dávať, aby mohli aj dostávať…

VODNÁR vám teda v čase tohto splnu láskavo nadeľuje vyjasnenie stavu vecí, pochopenie KTO JE KTO a kde je vaše vysoko cenné a nenahraditeľné miesto v „božskej komédii“. Prináša oslobodzujúcu harmóniu a nadhľad, objektivitu a pokoj v duši. LEV vám zasa dodáva chuť kráľovsky si život užívať a tvoriť. Taktiež prijímať a rozdávať lásku s otvoreným a odvážnym srdcom všade, kam vás život zaveje. SPOLU dohromady vás učia postaviť sa do svojej sily a nezávisle si život zariadiť podľa vašich najkrajších snov a vízií. Je to vzácny okamih a šanca!

Aspekty tohto splnu vrcholia a vplývajú na všetko živé na Zemi najmä v období 3 dni pred a 3 dni po 5. februári, v tomto čase sa určite vyhnite operáciám a lekárskym zákrokom. Keď máte otvorenú myseľ, horúce srdce a nie ste pod devastujúcim vplyvom „priemyselných“ potravín, vody a atmosféry, alkoholu, drog alebo iných jedov a omamných látok – dorazí k vám jednoducho z čista jasna uvedomenie a pochopenie faktov, ich súvislostí a dôsledkov. Keď prepustíte strachy, pochybnosti a povinnosti, ktoré vás zaťažovali doteraz, do uvoľneného priestoru príde „skratka“ k naplneniu vašich snov, potrieb a poslania. Takže ako bude vyzerať váš odvážny krok pre pokrokový štart do roku 2023 a pre to, čo je pre vaše šťastie a rozkvet kľúčové?

AFIRMÁCIA: Pre najvyššie dobro tvorím a žijem lásku, krásu, pokoj, zdravie, mier a prosperitu.