Výzva decembrového splnu je – ŽIARME ZVNÚTRA

Slnko je od 22. novembra v astrologickom znamení Strelca a zostane v ňom až do zimného slnovratu 21. decembra. Tento čas je súčasťou adventného obdobia, keď je treba zameriavať našu pozornosť čo najviac do seba, ladiť sa na vnútorné ticho a pokoj, a tak umožniť v sebe objaviť a rozžiariť svoje Svetlo a dušu.
Pravdepodobne od pondelka cítite zvýšenú únavu a bolesti hlavy. Dôvodom je SPLN v Blížencoch, ktorý vyvrcholí vo štvrtok 8. decembra o 5. hodine 8. minúte rannej. Spojením energií ohnivého Strelca a vzdušných Blížencov dostávame možnosť definitívne spáliť a nechať za sebou všetky staré aspekty, ktoré nám už neslúžia, ani nás v ničom nepodporujú, ba práve naopak: závislosti, zranenia, krivdy, zlozvyky, disfunkčné vzťahy a správanie, i to, čomu sme verili a čím sme žili. Keďže ide o posledný spln v roku, súčasne môžeme bilancovať a pripravovať si zámery na rok nový.
Spln na osi Strelec – Blíženci nám uľahčuje napojenie na naše vyššie múdre JA a jeho zakomponovanie do rozhodovania a udalostí bežných dní. Zúžením priestoru pre nadvládu nášho nižšieho JA – ega a jeho mocenského nástroja mysle – prostredníctvom ponoru do seba, do srdca a nášho stredu sa môžeme dozvedieť viac o sebe, svojom poslaní, talentoch, daroch a o tom, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme.
Decembrový spln po náročných novembrových energiách a zatmeniach zachytáva Slnko v znamení pozitívneho, hravého, ohnivého Strelca v opozícii na Lunu vo svetlých, vzdušných, komunikatívnych Blížencoch. Tak ako pri iných splnoch (a ani v čase 3 dni pred a 3 dni po nich) nedovoľte žiadny zdravotný zákrok či operáciu, pretože energie splnu prinášajú komplikácie, ťažké hojenie, zvýšenú krvácavosť a nepozornosť – buďte bdelí aj na cestách.
Transformačné sily a vibrácie nás v posledných mesiacoch, týždňoch a dňoch tohto šesťkového roka riadne vyobracali. Riešili sa predovšetkým vzťahy, rodina, rod, korene, krása, umenie, harmónia, životné zmeny, priority a hodnoty. Na druhej strane po zvládnutí lekcií a skúšok ľuďom do života prišli skutočne veľké a zázračné premeny a uvedomenia.
Takže konečne prichádza zaslúžený čas vydýchnutia a tlak vstupom do finále roka 2022 poĺavuje. Pracovné termíny niektorých síce ešte tlačia k sústredeniu síl do maximálnej produktivity, aby stihli, čo si naplánovali, do Vianoc… No nátlakom sa nič neurýchli, lebo všetko ide takým tempom, ako má. Ľudia a veci prosto dozrievajú v pravý čas.
Kĺúčové je, ako sa k prichádzajúcim výzvam postavíme – či si dovolíme slobodne prejaviť skutočné pocity a emócie – a či zmeny, ktoré prichádzajú, vítame a chápeme. Skúsme stále viac a viac objavovať múdrosť v prichádzajúcich životných situáciách, zvoľnime tempo, ďakujme za to, čo všetko máme, smejme sa a radujme zo života – bez ohľadu na preplnené predvianočné obchody a zámerne negatívne vyberané a interpetované správy v médiách, ktoré usilujú o oslabovanie ľudí.
Prežiarme naše životy zvnútra a prežime si naplno krásy a hojnosť tohto čarovného obdobia – a stihneme všetko podstatné v správny čas. Buďme vďační aj za maličkosti a precíťme v blízkosti našich najbližších v hĺbke srdca pokoj, mier, dôveru, lásku a pohodu. Čo viac si môžeme priať?
AFIRMÁCIA: Hovorím, myslím, konám a žijem v láske, súcite a svetle.
www. StastnaRovnovaha.sk