SPLN na osi Býk – Škorpión je o PREPUSTENÍ BLOKOV

Ruku na srdce – ako sa cítite? V pondelok 16. mája o 6,15 h ráno vrcholí hlboko transformačný, tzv. krvavý spln Luny na osi zemský Býk a vodný Škorpión – a v kvadratúre na Saturn, v spojení s karmickými uzlami nastáva úplné zatmenie. Pôsobiť začína cca od 10. 5. a témami tohto obdobia je integrácia protikladov a prijatie polarít, vnútorný prerod a intenzívny posun osobný aj kolektívny. Výzva plnú pozornosť venovať kľúčovým nastaveniam a životným postojom. Možnosť pozrieť sa inak na zásadné problémy a tabuizované oblasti života.

Spln nám osvetlí ich podstatu, prinesie pochopenie ich fungovania a umožní cez terapie, meditácie a pobyt v prírode výdatné odbloky. Vďaka Saturnu vo Vodnárovi, ktorý sa spája so Slnkom aj Mesiacom cez napäťovú kvadratúru, nám bude odhalené, čo sme doteraz robili nesprávne, čo sme vytesnili alebo potlačili do nevedomia. Preto, že sme tomu doteraz nevenovali pozornosť, to kričí po integrácii a spracovaní. Prichádza nám na tanier to, čo sme príliš nechceli vidieť, cítiť, vnímať.. 

Prijatie a pochopenie súvislostí nám pomôže zbaviť sa starých závislostí, škodlivých návykov a prenastaviť sa do zdravej pozície najmä v témach základných hodnôt, zdravej seba-lásky a lásky vo vzťahoch, majetníctva a pripútanosti, vášnivosti a sexuality, zraniteľnosti a citlivosti, mystickosti až osvietenia, uzdravenia a znovuzrodenia. Mars a Pluto nám vďaka ich harmonickým aspektom dodávajú odvahu a silu tieto veľké premeny a posuny úspešne manifestovať. Neptún podporuje prepojenie s našim podvedomím a vnímaním cez intuíciu. Pluto nás podporí v tom, aby sme urobili hrubú čiaru medzi tým, čo je a čo nie je pre nás skutočne dôležité.

Bez ohľadu na to, čo sa deje okolo nás, je dôležité tvoriť si nové aspekty života, skúšať robiť veci inak ako doteraz – predovšetkým s radosťou a pozitívnym myslením, veľa odpočívať, starať sa o dostatočný prijem tekutín, často meditovať a osobnú pozornosť zamerať do svojho vnútra. Zmyslom je náš zásadný osobný a kolektívny prerod, ktorý nikto neurobí za nás. Nie je čas ani na čakanie, ani na odklad. Je čas prijať za to zodpovednosť, lebo my sme ruky a prsty stvoriteľa, cez ktoré tvorí život na Zemi.

Všetko nové, čo sme sa doteraz naučili v rámci osobného rozvoja, je treba žiť TU a TERAZ. Zužitkujte preto každý okamih na rozkvet Vášho vedomia – Ducha – Vášho božského potenciálu. Ako hovorí známe príslovie: obráť svoju tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.

To, ako bude Zem vyzerať, je na každom z nás a záleží na každom rozhodnutí, ktoré uskutočníme v srdci, kde sídli náš najväčší poklad a sila. K tomu je ale treba zbaviť sa  záťaží – vyhodiť všetky vrecia s pieskom, ako keď letíte balónom. A ponechať si skutočne len to, čo potrebujete ku každodennému jedno-duchému a prirodzenému bytiu v priamom a citlivom spojení so živou prírodou.

Afirmácia: Žijem šťastný, zdravý, láskyplný a jedno-duchý život.