Dramatický RUŽOVÝ SPLN V ŠKORPIÓNOVI

Dramatický RUŽOVÝ SPLN MESIACA V ŠKORPIÓNOVI
V stredu 24. apríla cca 90 minút po polnoci nastáva spln na osi Býk – Škorpión. Tento takzvaný Ružový spln je mimoriadne transmutačný a transformačný. Už 3 dni pred a 3 dni po 24.4. vyťahuje na svetlo naše najhlbšie strachy, vášne, neduhy, emócie, závislosti, tiene a bloky, aby sme sa na ne pozreli zblízka a rozpustili náš odpor k tomu, čo prichádza, čo je pre nás nové, zatiaľ nezažité a nepreskúmané. Keď upadneme do nejakej emócie, je to znamenie, kde máme na sebe popracovať.
Napríklad, keď v dôsledku retrográdneho Merkúru nie sme plne prítomní, zamyslení, niečo stratíme, popletieme, skomplikujeme či na niečo zabudneme, je dôležité neupadnúť do zlej nálady. Merkúr má v kompetencii obchod, dopravu, komunikáciu, vzdelávanie, myslenie – a jeho spätný chod je skvelé obdobie na upratanie starých vecí, zranení a spomienok. Ten, kto prejde týmto dramatickým splnovým obdobím v úplnom nadhľade, rovnováhe a pohode, je na tom fakt veľmi dobre a tvrdo na sebe doteraz „makal“. Slnko a Mesiac sú teraz totiž aj v napäťovej kvadratúre k Plutu a okrem toho karty udalostí miešajú tiež dozvuky doterajších náročných aprílových konštelácií – zatmenie Slnka, konjunkcia Marsu so Saturnom a Jupitera s Uránom v Býkovi.
Krátke resumé – 19. apríla vstúpilo Slnko do znamenia Býka, ktorý po raketovom štarte jari pod taktovkou Barana priniesol spomalenie a pokoj. Býk je totiž pomalý, zakorenený, miluje domov, hojnosť, zem, pôdu, hmotu a rád si užíva život naplno. V tomto období je užitočné nastaviť si zdravý vzťahu k peniazom, hmotnému zabezpečeniu a k ľudským pôžitkom – jedlu, sexualite, pohodliu a miestam, kde sa cítime dobre. To znamená dovoliť sebe aj iným vychutnávať si život.
Hneď potom nastala spomenutá konjunkcia spoločenských planét Jupitera a Uránu v Býkovi 20. apríla, ktorá bude mať na nás vplyv ešte ďalších 14 rokov. Jupiter prináša šťastie a hojnosť, rast a rozmach, liečenie a zázraky. Urán je nekompromisný revolucionár, vládne pravde, slobode, novinkám, obratom, vývojovým prelomom a evolučnej sile. Po ich spojení môžeme očakávať naše „zasvätenia“ a „zázraky“ vo vonkajšej realite cez duchovnú rovinu. Prísť môžu vo forme veľkých zmien, kvantových skokov, náhlych posunov, mnohých prebudení a uvedomení, vyriešení minulosti, skvalitnenia vzťahov či nových možností, objavov a nápadov.
V súkromí je veľmi užitočné si uvedomiť, čo vnímam na osobnej ceste ako zaťažujúce/blokujúce a čo potrebujem odvážne posunúť a zmeniť, aby som sa z vplyvu toho oslobodil/a. Čo vidím teraz ako perspektívne, prinášajúce radosť, energiu a nadšenie, ako a kedy k tomu vykročím a čo pre to urobím. Aké a kde sú moje zdroje pozitívneho naladenia, uplatnenia mojich darov a sebarealizácie. Je skvelé spísať si na papier svoje sny, priania a zámery, dovoliť si ich odvážne snívať a vizualizovať vo veľkom. Tým je vaša „kuchárska kniha“ na nový život hotová. Vesmír totiž teraz podporí všetko, čo je pre najvyššie dobro vaše a iných.
Spln 24. 4. 2024 o 1:49 hodine so Slnkom v Býkovi a Lune v Škorpiónovi je najmä o transformácii hmoty a o nastavení správneho vzťahu a miery k vonkajšiemu svetu. Býk nás učí stáť nohami pevne na zemi, užívať si život a poznať svoju hodnotu a hodnotu vecí. Škorpión zasa intenzívne prežívať každý okamih a emócie, uvedomovať si konečnosť a pominuteľnosť všetkého i života. Krásny a plodný splnový čas, priatelia!
Afirmácia: Dovoľujem si užívať život TU a TERAZ podľa mojich prianí a snov.