Prvý nov 2018 prináša jasnosť myšlienok a zámerov

Prvý tohtoročný nov Mesiaca prináša vyjasnenie myšlienok a zámerov. Dočistenie osobných aktivít, zapletení a rozohratých partií i projektov z roku 2017 doznieva. Kožorožec nám postupne v januárovej mrazivej hmle pocitov, dojmov, zámerov a snov urobil jasno. Dal nám šancu posunúť sa v kvalite vzťahov vďaka vzájomnej úprimnosti, hry s otvorenými kartami a zmiereniu sa s daným stavom, nech je akýkoľvek. Ukázal nám nás samých – v novom, zasa inom svetle a dopomohol nám pristúpiť k veciam s rozhodnosťou, vytrvalosťou, jasnosťou a cieľavedomosťou.
Novolunie nastane v noci 17. januára o 03.17 h v znamení Kozorožca.
Nov je vždy novým začiatkom, vyhnite sa preto zamotaniu do konfliktov a sústreďte vašu energiu a pozornosť na vaše vlastné a skutočné zámery, sny, ciele a méty. Zatvorte oči a snívajte – vizualizujte si váš cieľ a túžby v každodennom dianí a živote, ako je vám s nimi príjemne… Vychutnajte si naplno ten pocit šťastia, zdravia, bohatstva či úspechu v práci – a verte a ďakujte, že už ich v živote máte.
Nový Mesiac (ženský princíp) sa dnes nad ránom znova ocitne medzi našou Zemou a Slnkom (mužský princíp). Nevidíme ho, pretože jeho odvrátená strana je osvietená Slnkom a privrátenú stranu zahaľuje tma. Je to ideálny deň na štart rôznych noviniek, návykov, projektov a činností, ale aj odvykanie zlozvykov. A nevhodný na presádzanie či sadenie rastlín.
V čase novu sa telo najúčinnejšie zbavuje jedov a škodlivých látok, preto mu doprajme masáž, pokožke píling a kúpeľ s hrubozrnnou morskou soľou či sódou bicarbónou. Pre sviežosť mysle, ducha i tela je ideálny omladzujúci a zoštíhľujúci pôst – nielen dnes, ale až 3 dni pred a 3 dni po Novoluní.
Vďaka Kozorožcovi sme sa v posledných dňoch tesnejšie spojili sami so sebou, a uvideli seba aj iných v pravom svetle. Dovolili si byť ľudsko-pravdivými, aj keď to okolie hneď možno neocenilo. Uvedomili sme si, že pre našu osobnú pohodu a životné šťastie je najdôležitejšie byť verný sám sebe, svojej ceste, potrebám a záujmom.
V ústrety slobode a otvorenosti Vodnára a v súlade so silnejúcimi frekvenciami a témami roka 2018: s láskou, súcitom, spoluprácou, partnerstvom, zdieľaním, podporou, pochopením, uvedomením, jednotou, rovnováhou, harmóniou, hojnosťou a tvorbou bohatstva. Ale o tom viac nabudúce.
Afirmácia: Zo dňa na deň jasnejšie vidím Pravdu a žijem Lásku.

Silvia Marisi

Publikované na sociálnej sieti Facebook.