Posledný tohtoročný spln – NA PRAHU NOVÉHO CYKLU

Posledný tohtoročný spln vynáša ešte raz na svetlo hlavné témy tohto karmického roka 2018 v znamení čísla dva a planéty Venuše – uvedomenie si potreby lásky, rovnováhy, obnovy úcty a spolupráce mužského a ženského princípu v nás, s ďalšími a celkove na Zemi. Ďalej uznanie, uzmierenie a rozpoznanie ich kvalít, princípov, životných hier a rolí. Ako aj harmonizáciu a radikálnu očistu vzťahov, životných priorít a materiálneho zabezpečenia.

Motívy obdobia, ktorým Slnko a Luna prechádzajú, vplývajú na všetkých. Slnko včera o 23,22 h vstúpilo do zemského praktického znamenia Kozorožca a Luna dnes o 17,27 h do citlivého vodného Raka. Veci v nás a okolo nás sa postupne upokojujú a nastáva slávnostná pohoda. Adventné obdobie do 6. januára nám poskytuje priestor a podporu pre ponor do seba. Je to čas precítenia a posilnenia nášho vnútorného svetla (v období najdlhších nocí a najkratších dní roka). Aby sme načerpali čo najviac výživy a múdrosti, treba sa vedome vyhnúť predsviatočnému zhonu a konzumu.

Životné poslanie

Nabudení pozitívnou energiou ohnivého Strelca sa prepracúvame k naplneniu nášho životného cieľa a poslania, ktoré symbolizuje Kozorožec a vyzýva k spomaleniu a lepšiemu sebapoznaniu. Na prelome rokov si pripomíname naše životné smerovanie a potrebu zamerať pozornosť a energiu na osobné zámery. To znamená v striedmosti a pokore dodržiavať optimálny denný rytmus a vedome krok po kroku manifestovať úžasnú dobrodružnú cestu životom, ktorá sama osebe je jeho cieľom…

Kozorožec má vplyv hrudník, pľúca, prsia, žalúdok, žlčník, pečeň, lymfu a nervy. V období tri dni pred a po splne Luny sú zosilnené blahodarné účinky očistných kúr mysle a tela, odporúčajú sa lymfo-masáže a ľahká strava. Dariť sa vám bude pri upratovaní, praní bielizne a práci s drevom. Kvety vám za starostlivosť a poliatie budú dvojnásobne vďačné.

Významný spln

Spln v kombinácii Kozorožec (životné poslanie) a Rak (citlivosť a duša) 22. decembra o 18,48 h – len zopár hodín po Zimnom slnovrate a v predvečer štvrtej adventnej nedele – dodávajú našej práci a aktivitám pocit pohody, bezpečia a výživy. Je šanca objaviť si svoje poslanie, ktoré vychádza z duše. Ideálne je predstaviť si ciele, plány a zámery na rok 2019, napísať alebo nakresliť a zavesiť na viditeľné miesto v príbytku a kancelárii. So zreteľom, že len v prostredí bezpečia, láskavosti a pohody sa naše sny menia na dobro a požehnanie pre nás a pre svet, ktorého sme súčasťou.

Jazyk čísiel

Sobotný spln Mesiaca podporuje i dátum, v ktorom prevládajú nežné, senzitívne a intuitívne dvojky, túžiace po harmónii, spolupráci, partnerstve, priateľstve a láske. Tento spln je dôležitý predovšetkým pre ľudí narodených v znamení Raka alebo ľudí s jeho ascendentom, ale keďže sa blížia najkrajšie sviatky roka, aj pre všetkých ostatných. Prioritami Raka sú totiž rodina, domov, zázemie, ženy rodu a láska v nenápadnej, chápavej podobe prijímania bez očakávaní a podmienok.

V období tohto splnu sa veľa deje a dáva do poriadku. Prichádzajú k nám správy o vyliečeniach zo starých strachov, programov, oslobodeniach od závislostí a pripútaností. S otvoreným srdcom sme sami sebou, máme moc liečiť sa a uzdravovať nezdravé situácie okolo nás. So znamením Raka súznie harmanček, je dobré si ním práve teraz prevoňať domov, čaj z neho utišuje oslabený žalúdok.

Rozprávkové Vianoce

Posledný spln Luny 2018 je ostatnou výzvou uzavrieť staré, ukončiť karmické prepletenia a odpustiť zranenia. Obnoviť tak v duši milosť, pokoj, slobodu, ľahkosť, pohodu a znovu načerpať životnú radosť a hravosť. Sviatky osláviť harmonizáciou seba, rodiny a svojho zázemia.

Štvrtá adventná nedeľa je najvhodnejšia na vianočné prípravy spolu s deťmi či starými rodičmi. Vyžehlenie sviatočného obrusu, výrobu vianočných ozdôb, dozdobenie stromčeka a zákuskov.

Ak sa tomu otvoríte, následné vianočné trojdnie vás naplní milosťou. Spojí s čistotou, nevinnosťou a úprimnosťou malého dieťaťa v nás. Znova v nás ožijú archetypálne rozprávkové pravdy, že dobro víťazí nad zlom a všetko vždy napokon skončí šťastne.

Rovnováha a spolupráca

Aj harmonické aspekty ďalších planét našej slnečnej sústavy počas týchto Vianoc podporujú lásku, vzťahy a harmóniu. No nastolia i láskyplný pohľad pravde do očí v podobne odmietnutia, prejavov žiarlivosti či pocitu, že vzťah už skončil.

Ľuďom ukážu, kam ich vedie túžba a kde ešte nie sú naplnení. Konkrétne Venuša a Mars vytvoria od 26. decembra významný aspekt, ktorý naplno prejaví tvorivý aspekt mužského a ženského princípu. Keď budeme vedome spolupracovať vo vzájomnej úcte, uznaní, obdive a rovnováhe, máme sa rozhodne na čo tešiť.

Na prahu novej etapy

Posledný spln Luny roka 2018 je finálnou výzvou pochopiť a ukončiť staré záťaže a prepletenia, odpustiť a prepustiť ne/vedomé zranenia. Obnoviť tak v duši milosť, pokoj, slobodu, ľahkosť, pohodu a znovu načerpať životnú radosť a hravosť.

Hviezdne konštelácie nám signalizujú, že nastal veľmi plodný čas nabitý udalosťami, ktoré nás majú posunúť vpred. Počas Vianoc si doprajte dostatok času na seba, svojich blízkych a na premýšľanie a navnímanie vášho správneho smerovania a budúcnosti.

Prelom tohto starého a začiatok nového roka je oveľa viac než po minulé Silvestre o uzavretí a naplnení jednej etapy a o rozhodnutí pre novú kvalitu žitia. Je čas, keď sa naše ego má rozpustiť a navrátiť do oceánu vesmírnej a božskej jednoty. Tak, aby sme 1. januára odštartovali počiatok ďalšieho cyklu s nohami na Zemi a hlavou spojení s nebom.

Afirmácia: Moje srdce otváram láske. Vidím cestu mojej duše a kráčam po nej s radosťou.

Článok vyšiel na Blogu vydavateľstva Eugenika.