OČISTNÉ NOVOLUNIE V ŠKORPIÓNOVI

Od sobotného portálu 11/11, ktorého súčtom bolo tiež číslo 11, nás v pondelok 13.11.2023 o 10:30 h obohatia novolunové témy silného, tajomného a precitlivelého vodného znamenia Škorpión. Slnko je v znamení Škorpióna s jeho hlavnou hviezdou Antares od 23.10. do 22.11. Toto obdobie je ideálne na hlboký ponor do svojho vnútra, nájdenie svojej osobnej sily a odhodlania nechať odísť nepotrebné a zomrieť staré.

Škorpión je nekompromisný a preto tento proces nie je prechádzka ružovou záhradou. U ľudí, ktorí na sebe poctivo pracujú, zákonite dochádza k prerodu, regenerácii a liečeniu veľkých vecí. Medzi nami – celý november môže byť podľa konštelácií hviezd náročný. Ide o to, ako sa k aktuálnym výzvam postavíme. V povetrí rezonuje otázka: prímerie či vojna? A to nielen na úrovni štátov, ale aj mužov a žien, či znepriatelených, arogantných jednotlivcov, ktorí doteraz nenašli cestu k odpusteniu a spracovaniu minulých krívd a skúseností.

November je tradične mesiacom stretu s temnotou okolo nás a v nás. Taktiež prepúšťania zo života a odovzdávania všetkého nefunkčného a prežitého, čoho sa potrebujeme zbaviť, čo nás len brzdí a zaťažuje, a už neslúži, na smetisko dejín. Vydržme a vybavme si to do 22.11. Za odmenu sa v tento deň prehupneme na 30 dní do pozitívneho „svetlého“ obdobia ohnivého znamenia Strelca a magického predvianočného času. Aktuálne nálady a atmosféru na úrovni osobného a kolektívneho vedomia okrem Slnka v Škorpiónovi ovplyvňujú planéty: Merkúr v Strelcovi, Venuša vo Váhach, Mars tiež v Škorpiónovi, retrográdny Jupiter v Býkovi, Saturn od 4. znova v priamom chode v Rybách, Urán a Neptún stále retrográdne, Pluto našťastie v priamom chode.

Treba si dať POZOR na obdobie od 11. do 13. novembra, keď Mars v konjunkcii so Slnkom v opozícii na Urán v Býkovi môžu spôsobiť náhle a radikálne zvraty. Urán ako planéta zmien podnieti ich razantnosť a rýchlosť. Snažte sa, aby všetko, čo podniknete, bolo logické, reálne a premyslené. Keďže Slnko a Mars sú v konjunkcii do konca novembra, môže to podporiť spomínanú atmosféru konfliktnosti a bojovnosti.

Pán času a veľký učiteľ Saturn do 4. novembra počas spiatočného chodu na Zem prinášal neľahké výzvy a už by sme všetci mohli dýchať voľnejšie. Niektorým môžu prísť za zvládnuté karmické lekcie potešujúce odmeny.

Počas vlády Škorpióna do 22.11. je poväčšine zosilnená intenzita prežívania emócií a impulzívnosť. Je dobré vyrovnať si resty z minulosti, vyčistiť stôl i svedomie. Taktiež v pravde, úcte a s láskou spomínať na našich predkov, ktorých podporu pre naplnený život potrebujeme. Napätie vo vzduchu dodáva fyzickú silu, ale aj nesústredenosť, takže pozor na úrazy a prepracovanie. Nie je dobré nechať sa strhnúť negatívnymi emóciami, najmä hnevom, pretože veci môžete prestreliť. Hnev je skvelým hýbateľom zmien, ale zlým pánom – premyslite si ich preto radšej vopred a konajte vľúdne.

Vopred si ujasnite, čo si do života prajete, ktorým smerom sa vydáte a kde by ste chceli byť o rok, tri, päť…. Je dobré sa naučiť nad určité záležitosti s úsmevom povzniesť, pretože každý koná v každej chvíli najlepšie ako dokáže – podľa jeho úrovne vedomia. A zdrojom všetkého utrpenia človeka na Zemi je uzatvorené vedomie človeka. To sa však v tejto turbulentnej transformačnej dobe rýchlo mení a my sa oslobodzujeme z dlhého spánku.. Mnohým prichádza nový začiatok, keď po uzavretí doterajšej životnej kapitoly môžu konečne dostať to, po čo dlho túžili.

V tomto období je ozaj dôležité byť psychicky v pohode a zdržiavať sa v teple. Do jedálnička je užitočné zaradiť sezónne domáce ovocie a zeleninu. Aspoň pred spaním je dobré vyčistiť si hlavu prechádzkou na čerstvom vzduchu, meditáciou či bylinkovým kúpeľom. Ak si robíte pravidelné očisty, teraz je správny čas venovať starostlivosť obličkám, prípadne doplniť vitamíny skupiny B, C, D, selén, horčík a zinok. Prajem Vám príjemnú pestrofarebnú jeseň a ponor do väčšej sebareflexie a sebauvedomenia.

AFIRMÁCIA: Žijem tu a teraz naplno. Prijímam seba, prijímam život i smrť ako súčasť života.