Júnový spln je o naladení sa na to podstatné

Po tom, ako 21. júna o 12,08 h nastal letný slnovrat a Slnko znova po roku vstúpilo do znamenia citlivého Raka, tešíme sa z najdlhších dní roka a energií na vrchole. Dni sú najdlhšie a opäť sa pomaličky začínajú skracovať – až do zimného slnovratu.

Rak nám pomáha nájsť osobný prístav, bezpečie, oporu a vnútornú kotvu. Znova si pripomíname, že má zmysel venovať sa rodine, blízkym, priateľom, investovať do krásnych, zmysluplných vzťahov a aké to je, cítiť radosť a šťastie.

Posledné hodiny pred štvrtkovým ranným splnom Luny v Kozorožcovi (Slnko v Rakovi) 28. júna skoro ráno sa môžete cítiť nejasne, rozpačito až rozbito. Slnko je stredom našej slnečnej sústavy, i našej bytosti. Osvetľuje to, o čo ide – byť vo svojom strede a v tichu a pokoji pozorovať, čo sa deje. Takto sa dostanete k pochopeniu vašej podstaty. Potom viete vládnuť sami sebe, všetko je v harmónii a neodovzdávate svoju moc – zo strachu alebo naivity – do rúk iným.

Ak ste citliví alebo pracujete s energiami, zajtra v čase splnu o 6,53 h môžete pocítiť veľkú tažobu až nechuť vstať do nového dňa. Pomenujte si vaše pocity a potom vedome vstúpte do sveta, ktorý sa aj vďaka vám stáva zo dňa na deň svetlejším a láskyplnejším. Na každom kroku pozorujeme viac ohľaduplnosti, humanity, súcitu a láskavosti. Zverejňujú sa nové fakty a šokujúce informácie o stave Zeme, o chove zvierat, o farmaceutickom priemysle, o pestovaní zeleniny a kvetov, o odpadoch, o tom, ako mobily a lietadlá devastujú planétu…. Čo myslíte, koľko litrov vody pohltí výroba nového auta? Až 30-tisíc!!! Sme naozaj šťastní, keď sme obklopení konzumom?

Kozorožec je praktický, snaživý a hľadá životné istoty. Luna je nositeľkou energií ženstva, citov, emócií, nálad, vody, premenlivosti, cykličnosti, atp. Tento očistný rozpor nás vnútorne spochybní a vráti späť k prehodnoteniu našich rozhodnutí, plánov a vizií. Veci sa triedia a dokončujú. Nenechajte sa zmiasť aktuálnymi pesimistickými myšlienkami a učte sa nahradiť ich okamžite pozitívnymi. Trénujte a zachovajte si čistotu myšlienok a slov. To, čo vyslovíte, sa už nedá vziať späť. A myšlienky a slová tvoria váš budúci život.

Je múdre aspoň teraz sa vyhnúť alkoholu, fajčeniu, drogám, liekom a najmä operáciám. Opäť je pravý čas na meditáciu, saunu, masáž, kúpele, prechádzku prírodou, pôstny deň. Tým šťastnejším a vedomejším z nás docvakne, že život je o jednoduchom, činorodom a láskyplnom bytí a prijímaní krás sveta a darov života bez odporu, bezpodmienok, bez viny a bez hanby. A v stave harmónie sa tak môžeme dotknúť veľkosti našej duše, ktorá presne vie, čo potrebujeme, kto sme, čo nás nakopne a otvorí nám dvere k šťastnej rovnováhe a nášmu plnému potenciálu.  

Keďže sa tri dni pred a tri dni po tomto splne zmysluplne spája citlivosť Raka a cieľavedomosť Kozorožca, môžete sa naladiť a zamerať na to, čo je podstatné – rodina, harmonické vzťahy, otvorené srdce, bezpodmienečná láska a životná harmónia.

Afirmácia: S láskou a otvoreným srdcom sa starám o seba, moje vzťahy, moju

Článok bol publikovaný na blogu vydavateľstva Eugenika a na facebooku.