Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Liečivý aktívny meditačný proces OSHO BORN AGAIN

5. apríla 2023 | 14:00 - 11. apríla 2023 | 14:00

- 7500CZK – 9750CZK

OSHO BORN AGAIN – liečivý aktívny meditatívny proces

Je to týždenný seminár, ktorý vytvoril Osho, aby znovu objavil krásu detstva bez verbalizácie alebo analýzy našich minulých psychologických skúseností. Seminár zahŕňa jednu hodinu denne na to, aby si účastník dovolil byť opäť dieťaťom a jednu hodinu tichého spoločného sedenia v skupine. Obsahuje aj Oshovu dynamickú meditáciu pri východe slnka, OSHO kundalini meditáciu pri západe slnka, po ktorej nasleduje OSHO večerné stretnutie. Prvú hodinu sa správate ako dieťa. Stačí vstúpiť do krajiny svojho detstva. Čokoľvek ste chceli vtedy urobiť a nebolo vám to dovolené, urobte to – môžete tancovať, spievať, skákať, plakať, smiať sa – čokoľvek a v akejkoľvek polohe. Nič nie je zakázané, okrem dotyku alebo ubližovania  niekomu inému v skupine.

STAŤ SA OPÄŤ DIEŤAŤOM

Kedysi sme boli všetci skutoční! Prirodzene sami sebou. Keď sme sa chceli smiať, smiali sme sa. Keď sme chceli plakať, plakali sme. Keď sme sa hnevali, hnevali sme sa. Tancovali sme, skákali a kričali od radosti. Našou podstatou bola hravosť. Žili sme v nevinnosti, nevedeli sme nič, okrem toho, čo sme v tej chvíli potrebovali. Boli sme veľmi malí a potrebovali sme lásku, pozornosť a starostlivosť druhých, bola to naša jediná istota a pocit bezpečia. Cenou za túto lásku bolo, že sme začali „starnúť“, nielen prirodzene dozrievať a „dospievať“.

Deň, keď sme sa stali dobrými chlapcami a dievčatami, bol pre nás katastrofou. Prestali sme rásť – stali sme sa umelými, neprirodzenými, vážnymi…. Svet okolo nás bol taký vzrušujúci a my sme chceli ísť „von“ a všetko objavovať, a tak sme sa stali vedomosťami o všetkom, okrem nás samých. V tomto procese sme zabudli, kým naozaj sme a stratili sme vrodenú schopnosť relaxovať v nevedomosti.

Teraz je naša šanca vrátiť sa späť na tú istú križovatku cesty. Tentoraz sa môžeme vedome vybrať cestou hravosti, nevinnosti, prirodzenosti, smiechu… znovuobjavením svojej originality, individuality a slobody. A keď už sme na ceste autenticity, nájdenie seba, nájdenie svojho stredu, nájdenie vlastnej vnútornej radosti sa stane samo.

Potom nasleduje hodina sedenia v tichu. Potom sa stanete sviežejší, nevinnejší a meditácia bude pre vás jednoduchšia.

SEDENIE V TICHU

„Vedomie zapájate automaticky bez uvedomovania, ale iba čo sa týka vonkajších vecí. Ide o rovnaké vedomie, aké je treba pre vnútornú krajinu. Keď zavriete oči, vnímate ruch myšlienok, emócií, snov, predstáv; všetky aspekty vecí začnú akoby blikať.

„To, čo ste doteraz robili vo vonkajšom svete, urobte aj s vnútorným svetom a stanete sa pozorovateľom. A keď ho raz ochutnáte, radosť z toho, že ste svedkom, je taká veľká, taká nadpozemská, že by ste chceli ísť stále viac do hĺbky…. Od nevedomosti k uvedomeniu je najväčší kvantový skok.“ Osho

****

„Tento skvelý experiment, ktorým prechádzame, je v podstate znovu obsiahnuť stratené detstvo. Keď hovorím ‚tvoje stratené detstvo‘, myslím tým tvoju nevinnosť, tvoje oči plné úžasu, nič nevediace, nič nemajúce, no s pocitom, že si na vrchole sveta. Tie zlaté chvíle úžasu, radosti, žiadneho napätia, žiadnej starosti, žiadnej úzkosti, treba znovu získať, znovu objaviť. Mudrc nie je nič iné ako kruh, ktorý sa začal pri vašom narodení, ktorý sa vracia naplno, úplne, späť do toho istého bodu.

„Toto je tvoje druhé detstvo. Si znovuzrodený. Tvoje oči už nie sú plné prachu poznania. Ale toto nevedomie je obrovská vnímavosť, veľká jasnosť. Nepotrebuje vedieť, pretože cíti a cítenie je vyšší stav ako vedieť. Ako sa jasnosť stáva čoraz transparentnejšou, namiesto pocitu sa stáva vašou bytosťou.“ Osho

Vedie certifikovaný LEKTOR: Patrick Michel Monnot (FR) v českom jazyku.

Po absolvovaní procesu je možné dať si postaviť individuálnu alebo skupinovú konšteláciu na tému vášho vnútorného dieťaťa.

Energetická výmena: 9 750 českých korún – 390 eur, obsahuje ubytovanie v hlavnej budove a 3 x denne vysokovibračnú vegetariánsku stravu, 1 hodinu pracovnej meditácie denne, 2 hodiny procesu denne, 2 denné OSHO meditácie a večerný program. Záloha: 2 520 českých korún – 100 eur.

Prihlášky: info@StastnaRovnovaha.sk

Copyright © OSHO International Foundation. Všetky práva vyhradené. OSHO je značka OSHO International Foundation.

Ďalší turnus pripravujeme v termíne 1. – 7. júla 2023.

 V prípade ubytovania vo vlastnom stane v záhrade pri využití všetkým ďalších služieb, programu a priestorov centra je energetická výmena 7 500 českých korún – 300 eur.

Details

Start:
5. apríla 2023 | 14:00
End:
11. apríla 2023 | 14:00
Cost:
7500CZK – 9750CZK
Event Category:

Organizer

Patrick Monnot, Silvia Marisi

Venue

Mezinárodní centrum SHANTI, Zruč nad Sázavou, ČR

Details

Start:
5. apríla 2023 | 14:00
End:
11. apríla 2023 | 14:00
Cost:
7500CZK – 9750CZK
Event Category:

Organizer

Patrick Monnot, Silvia Marisi

Venue

Mezinárodní centrum SHANTI, Zruč nad Sázavou, ČR