Obdobie Vodnára a jeho NOV prináša veľký POKROK

Celé tohtoročné obdobie Vodnára a najmä VODNÁRSKY NOV PRINÁŠA veľký OSOBNÝ A SPOLOČENSKÝ POKROK. Nastane v piatok 9.2. okolo polnoci. Slnečnému pevnému vzdušnému astrologickému znameniu Vodnára vládne planéta Urán (predtým Saturn). Navyše všetky planéty sú v priamom chode, takže veci sa dejú a postupujú veľmi rýchlo. V období februára je okrem Slnka určitý čas vo Vodnárovi aj Merkúr, Venuša, Mars a hlavne PLUTO. Súčasne sú Jupiter a Urán v Býkovi, Saturn a Neptún v Rybách. Prežívame silné transformačné a transmutačné obdobie prerodu do novej úrovne prežívania a vedomia.

Od 21.1. do 19.2. teda plávame vo vodách Vodnára – intuitívneho, nezávislého, slobodomyseľného, priateľského, humánneho, ušľachtilého, talentovaného, mierumilovného a kreatívneho tvorcu spoločenského pokroku a nových vízií o krajšom svete. V období Vodnára nám prichádzajú možnosti prehĺbiť svoju intuíciu, uchopiť svoju slobodu, pozrieť sa na život z nadhľadu a konkrétne prejaviť svoju energiu tvorcu. Keď si ujasníme, čo je životne dôležité a na čom skutočne záleží, dokážeme správnym nasmerovaním našich zámerov a silou myšlienky zhmotniť aj tie najodvážnejšie sny a vízie.

Človek narodený v znamení Vodnára je samostatný, originálny, inteligentný, oduševnený, spoločenský, priateľský, šľachetný a vynaliezavý. Preto je ten správny čas pozrieť sa na svoj život z nadhľadu. Ak treba, prenastaviť sa pomocou spojenia s intuíciou na nové, lepšie, zmysluplnejšie smerovanie. Nov Mesiaca je okrem toho vždy ideálnym časom na očistu od všetkého starého, čo už nepotrebujeme a na upratavanie v sebe i okolo seba.

Piatok 9. februára je dôležitý dátum pre ďalší krok k životu vo svetle, spojenie sa so svojím vyšším JA, vizualizácii nových zámerov, projektov a plánov pre krajší a zdravší život. Darujte si preto počas dňa na spojenie sa s vašou intuíciou, vnútorným hlasom či tretím okom, na meditáciu a vizualizáciu vysnívaného života čas v pokoji a bez rušivých vplyvov. Ak ešte nemáte nástenku vízií alebo prehľad Vašich zámerov na rok 2024, teraz je správny čas sa do toho pustiť. Predovšetkým ľudia narodení v znamení Vodnára teraz začínajú nové životné obdobie.

NOV (novolunie) nastáva každý mesiac, keď k Zemi otočená strana Mesiaca leží v tme. Na niekoľko hodín nie je Mesiac (Luna) viditeľný a na Zemi vládne magický kozmický okamih nových príležitostí – “novolunie”. To predstavuje ukončenie starého, nové začiatky a neviditeľnú vnútornú premenu.

Pre lepšie pochopenie a uchopenie – toho, kto sme a kde sa práve v rámci nekonečného vesmíru a božského veľdiela nachádzame – ešte raz inými slovami: Slnko i Mesiac vo Vodnárovi signalizujú, že sa stále viac a viac prebúdzame do svojej SKUTOČNEJ PODSTATY. Rezonujú v nás témy našej autenticity, vnútornej pravdy, schopnosti tvorcu, zdravého sebavedomia a ich zrkadlení vo vonkajšom svete. Je múdre a užitočné byť v súlade s aktuálnymi energiami, ktoré nás presahujú, ušetríme si tak mnoho síl, času a omylov.

VODNÁR je originálny tvorca, osvietený vizionár a nepredvídateľný iniciátor pokrokových zmien, ktorý dáva ŽIVOTU KRÍDLA. Nebuďte prekvapení, ak sa vám v tomto období zosilní intuícia a predstavivosť. Podporíte ich odlíšením od myšlienok a ich nasledovaním. Tento čas je ideálny na úspešné zmeny vďaka nadhľadu, ktorý, ak sme pozorní, nám prichádza.

Vodnársky čas do 19. marca nám sprostredkúva osobné stretnutie s našim vyšším JA, ktoré dovidí široko-ďaleko, dostaveníčko s esenciou Svetla, s nekompromisnou dokonalosťou, s ideálom človečenstva. Pre tých, ktorí sú nováčikmi v tejto oblasti, povedané zjednodušene: ego – myseľ je naše „nižšie ja“ a bolo stvorené LEN na praktické fungovanie v denných záležitostiach, naše vyššie „ja“ je naša pravá navigácia a „najvyššie JA“ je „božské ja“, ktorého iskru v sebe nosíme, a ktorého sme súčasťou v božskom (vesmírnom) oceáne lásky a svetla.

Naše tvorivé nápady a myšlienky sú teraz jedinečné, originálne a unikátne. No len cez nás sa stanú skutočnosťou v našej realite. Tejto jemnohmotnej energii treba dať správnu formu a želané smerovanie. Je na každom z nás, čo si vyberie. Je žiaduce dopriať si preto teraz vonný kúpeľ, masáž, prechádzku, meditáciu, kontempláciu, maľovanie vízií a hlavne odľahčenú stravu bez alkoholu a omamných látok. Telo teraz maximálne nasáva všetko, čo mu v dobrom i zlom doprajete.. Keďže ide o určitý energetický prelom mesačného cyklu, 3 dni pred a po nove sa môžete cítiť nepokojný, napätý, trpieť nespavosťou až podráždenosťou. Podvedome cítite, že sa niečo deje, ale väčšinou to neviete jasne pomenovať. Doslova cítite, že k nám niečo nové prichádza.

Je to teda absolútne skvelá a plodná chvíľa a rozhodujúca možnosť zamerať našu pozornosť, teda našu životnú energiu – na budúcnosť. Nie na to, čo nechceme, čoho sa bojíme, pred čím utekáme, ale na to, čo si prajeme!!! Živo plánujte a predstavujte si farebne, voňavo a pozitívne, ako si prajete žiť, s kým a kde, čo si prajete dosiahnuť a čo ďalej robiť – pre vaše najvyššie dobro. Inovatívne, prevratne a revolučne, ale pritom v spojení so srdcom – ako Vodnár. Šťastie praje pripraveným..

AFIRMÁCIA: ŽIVOT SI TVORÍM S POKOJOM, ROZVAHOU, NADHĽADOM A LÁSKOU.