Vyživujúca HARMÓNIA NOVOLUNIA v Rakovi

Vnímate to? Tieto dni sú naplnené očistou od prežitých programov myslenia a modelov správania akoby so samozrejmou ľahkosťou (s výnimkou tých, ktorí na sebe nepracujú a sú v odpore). Prinášajú nám oslobodenie od zastaralých emočných vrstiev a deštrukčných návykov, ktoré nám už neslúžia, a naopak, by nás v novej budúcnosti len ťažili. Minulosť prijímame takú, aká bola a nechávame ju definitívne za sebou. Tvoríme si svoj život s radosťou a nadhĺadom.
Už v sobotu, 6. júla, 57 minút po polnoci nastáva novolunie vo vodnom ženskom astrologickom znamení Raka, keď Slnko aj Mesiac sú v citlivom Rakovi. Jeho témy sú: domov, matka, zázemie, bezpečie, harmónia, nežnosť, starostlivosť, ochrana, zraniteľnosť a duša. Sme v období, keď je veľmi jednoduché a zmysluplné prepojiť sa s našou dušou, intuíciou a vnútorným svetom.
Novolunový čas predstavuje ukončenie starého a symbolizuje nové začiatky. Ako obdobie 3 dni pred a 3 dni po vrchole novu prežiť zmysluplne? Vyhýbajme sa toxickým ľuďom a vzťahom, zbavujme sa vecí, ktoré nás zaväzujú, meditujme, oddychujme, vyčistime si životný priestor, zapáľme si sviečku, doprajme si očistný kúpeľ alebo pôst, naplánujme si nové aktivity, po ktorých sme dlho túžili, a ktoré nás naplnia novou energiou a radosťou, doprajme si extra starostlivosť o seba navyše, alebo rovno hneď začnime s tým, čo nám prinesie nadšenie a nový vietor do plachiet.

Ego sa aspoň na pár dní stiahne do úzadia, prípadne vzdiali do bezpečnej vzdialenosti, aby nezavadzalo veľkému stretnutiu s našou dušou… Doprajme si tento zážitok zvnútornenia s vďakou a pokorou. Bdelo, pozorne a vedome dýchajme, preciťujme a všímajme si, ako sa meníme, ako reagujeme na ľudí a podnety zvonka a zvnútra. S nadhľadom a ľahkosťou (/pre/o/d)púšťajme staré hodnoty, názory, postoje a nepotrebné pozlátka či boliestky života.

S bdelosťou a vedomou pozornosťou si vyberajme myšlienky a slová (bez zlorečení a vulgarizmov), pretože ich energia sa teraz takmer ihneď zhmotňuje. To, čo robíme iným, robíme sebe – oblúkom sa nám to vracia..
Každý nov prináša nové kvality, možnosti, prežitky a výzvy… Tento je o otvorení sa reči duše a jazyku srdca – pocitom, nehe, domovu a trvalým ľudským hodnotám.
Navyše toto novolunie sprevádzajú harmonické aspekty planét: Merkúr je v ohnivom Levovi, Mars a Urán sú v zemitom Býkovi, Jupiter vo vzdušných Blížencoch, Saturn a Neptún sú retrográdne v Rybách, Pluto zasa retrográdne vo Vodnárovi. Retrográdne planéty nás trochu spomaľujú, čo je ideálne v čase prázdnin a dovoleniek, no umožňujú dokončiť a pochopiť prebiehajúce procesy v nás do hĺbky a detailov. Zjednodušene povedané, retroSaturn vracia našu pozornosť ku karme z minulých životov a vyzýva zladiť sa s prirodzeným poriadkom, retroNeptún mení naše správanie na nelogické až éterické, retroPluto nám otvára hĺbku nášho nevedomia, aby sme z neho vytiahli, čo nemáme spracované či rozvinuté a posunuli sa ďalej.
Nov je obdobím, keď časť Mesiaca privrátená k Zemi nie je osvetlená Slnkom a z našej planéty nie je preto viditeľná. Je to výzva prestať sa točiť v minulosti, vystúpiť zo zacyklení, zájsť na ďalšie sedenie, konšteláciu či terapiu, povedať ÁNO sebe a novým skvelým príležitostiam. Splny a novy Luny sú vlny impulzov, keď Mesiac na nás a celú prírodu pôsobí najsilnejšie.
Rak je silno naviazaný na matku, starostlivosť o iných, na romantiku a potrebu bezpečia. Vládne mu Luna a citlivosť… Krásnu citlivú očistu a reštart, priatelia..
Afirmácia: Byť citlivý/á je bezpečné.