KĽÚČOVÁ PRÍPRAVA NA ROK 2024:

POSLEDNÝ tohtoročný SPLN Mesiaca 27.12.2023

nás tesnejšie PREPOJÍ s citlivosťou, RODINOU a domovom

Deň po vianočných sviatkoch 27. 12. 2023 o štvrť na jedenásť doobeda nastáva spln na osi Slnko v zemskom Kozorožcovi a Luna vo vodnom Rakovi. Ako každý spln nám cca 3 dni pred a 3 dni po jeho vyvrcholení osvetlí kľúčové aspekty oboch astrologických znamení, ktorých kvality sú hlboko v nás. Pokiaľ ideme v nimi v súznení a harmónii životom, tak nás vyživujú a podporujú, a pokiaľ sa im postavíme do odporu, udelia nám náročnú alebo bolestnú lekciu. Spln teda spája atribúty a potreby oboch archetypálnych vlastností astroznamení. Cieľavedomý Kozorožec potrebuje dosahovať úspechy v práci a životné poslanie je tiež preň veľmi dôležité. Je pre to pripravený urobiť takmer čokoľvek – postupuje dôsledne, systematicky, zodpovedne a často rád tvrdo maká, má podvedomé duševné napojenie na zemské zákony. Citlivý Rak potrebuje domov, rodinu, matku, pokojné zázemie a starostlivosť, jeho napojenie na dušu je možné vďaka bezpečnému prístavu na Zemi. Prienikom oboch je posolstvo maximálne v týchto dňoch relaxovať, čerpať novú energiu, hlbokú múdrosť, osobnú silu, zapisovať si uvedomenia a všímať si inšpirácie. Z tohto priestoru pohody a svojho stredu sa potom ladiť na nové, pracovné, úspešné, aktuálne, potrebné a zmysluplné projekty, ktorými budete slúžiť dobru, prírode, ľuďom a Zemi v roku 2024.

HLAVNÉ AFIRMÁCIE: Nasledujem moje životné poslanie. Budujem moje osobné nebo na Zemi v srdci ako súčasť Novej Zeme lásky a blahobytu.

ČO NÁM PRINÁŠA TENTO ČAS

Motívy súčasného obdobia, ktorým Slnko a Luna prechádzajú, vplývajú na všetko živé aj neživé na Zemi. Veci v nás a okolo nás ešte rezonujú s vianočným oddychom a slávnostná pohoda pretrváva. Slnovratovo – vianočné obdobie nám minimálne do 6. januára poskytuje priestor a podporu pre zastavenie a zmysluplný ponor do seba, spojenie s pocitmi – jazykom duše, svojim Vyšším Ja, duchovnými sprievodcami, uvedomenie si osobných potrieb a priestor k tvorbe nových vízií. Je to čas navnímania, precítenia a posilnenia nášho vnútorného Svetla (v období najdlhších nocí a najkratších dní roka). Aby sme načerpali čo najviac výživy a darov, treba sa vedome vyhýbať konfliktným a toxickým ľuďom, ktorí sa doslova živia vyvolávaním dramatických situácií a nemajú radi sami seba, ani nikoho iného.

ŽIVOTNÉ POSLANIE

Nabudení pozitívnou energiou uplynulých dní a týždňov sa prepracúvame k naplneniu nášho životného cieľa a poslania, ktoré symbolizuje Kozorožec a vyzýva k spomaleniu a lepšiemu sebapoznaniu. Na prelome rokov si pripomíname naše životné smerovanie a potrebu zamerať pozornosť a energiu na osobné zámery. To znamená v striedmosti a pokore dodržiavať optimálny denný rytmus a vedome krok po kroku manifestovať úžasnú dobrodružnú cestu životom, ktorá sama osebe je jeho cieľom…

OČISTA TELA A DUŠE

Kozorožec má vplyv hrudník, pľúca, prsia, žalúdok, žlčník, pečeň, lymfu a nervy. V období tri dni pred a po splne Luny sú zosilnené blahodarné účinky očistných kúr mysle a tela, odporúčajú sa predovšetkým lymfo-masáže, prechádzky v prírode, meditácie, cvičenie, fyzický pohyb na čerstvom vzduchu a ľahká strava. Dariť sa vám bude pri upratovaní, praní bielizne a práci s drevom. Kvety vám za starostlivosť a poliatie budú dvojnásobne vďačné. Najdôležitejšie pri každej činnosti a všetkom, čo robíme, je NÁŠ POSTOJ. Robíte tú ktorú prácu a aktivitu s láskou a prijatím – alebo s odporom, hnevom alebo pocitom krivdy? Výsledok je jasný. Keď robíme to, pre čo sa rozhodneme, radi, prináša to všetkým zúčastneným sladké plody – a naopak.

VÝZNAMNÝ SPLN

Spln v kombinácii Kozorožec (životné poslanie) a Rak (citlivosť a duša) 27. decembra o 10,16 h – len zopár hodín po vianočných sviatkoch dodávajú našej práci a aktivitám pocit pohody, bezpečia a výživy. Ak ho ešte nepoznáte, je veľká šanca objaviť svoje poslanie, ktoré vychádza z duše. Ideálne je predstavovať si so zatvorenými alebo otvorenými očami svoje ciele, plány a zámery na rok 2024, napísať alebo nakresliť ich a zavesiť na viditeľné miesto v príbytku či kancelárii. So zreteľom, že len v prostredí bezpečia, láskavosti a pohody sa naše sny menia na dobro a požehnanie pre nás a pre svet, ktorého sme súčasťou.

JAZYK ČÍSIEL

Spln Mesiaca podporuje i dátum, v ktorom prevládajú nežné, senzitívne a intuitívne dvojky, túžiace po harmónii, spolupráci, partnerstve, priateľstve a láske. Tento spln je dôležitý predovšetkým pre ľudí narodených v znamení Raka alebo ľudí s jeho ascendentom, a keďže sa blíži aj záver kalendárneho roka a vstup do nového, prelomového 2024, tak aj pre všetkých ostatných. Ako už bolo naznačené vyššie, prioritami Raka sú totiž rodina, domov, zázemie, ženy rodu a láska v nenápadnej, chápavej podobe prijímania bez očakávaní a podmienok.

SILA HARMANČEKA

V OBDOBÍ TOHTO SPLNU SA VEĽMI VEĽA DEJE A DÁVA DO PORIADKU – PODĽA TOHO, KOĽKO DAROV A POŽEHNANÍ STE SCHOPNÍ A PRIPRAVENÍ PRIJAŤ CEZ ČISTÉ SRDCE. Prichádzajú k nám správy o vyliečeniach zo starých strachov, programov, oslobodeniach od závislostí a pripútaností. S otvoreným srdcom sme sami sebou, máme moc liečiť sa a uzdravovať nezdravé situácie okolo nás. So znamením Raka súznie harmanček, je dobré si ním práve teraz prevoňať domov, čaj z neho utišuje oslabený žalúdok, posilňuje vôľu a dušu.

OSLOBODZOVANIE SA

Posledný spln Luny 2023 je definitívnou výzvou uzavrieť staré záležitosti, ukončiť karmické prepletenia a od-pustiť zrady, podvody, manipulácie a zranenia z celého predchádzajúceho roka 2023 s poučením a prenastavením si nových osobných hraníc. Pretože len to, čo dovolíte, bude ďalej pokračovať… Tak je možné zazdrojovať v duši milosť, pokoj, slobodu, ľahkosť, pohodu a znovu načerpať životnú radosť a hravosť. Sviatočné obdobie osláviť HARMONIZÁCIOU A SKVALITNENÍM seba, rodiny a svojho ľudského zázemia, ktoré mimochodom v nasledujúcich dvoch rokoch hlbokých osobných a spoločenských premien 2024 a 2025 budeme veľmi potrebovať. Ak sa tomu otvoríte, ešte toto vianočné obdobie vás naplní milosťou. Spojí s čistotou, nevinnosťou a úprimnosťou malého dieťaťa v nás. Znova v nás ožijú archetypálne rozprávkové pravdy, že dobro víťazí nad zlom a všetko vždy napokon skončí šťastne. A ak to ešte nie je dobré, tak to ešte neskončilo.

ROVNOVÁHA A SPOLUPRÁCA

Aspekty ďalších planét našej slnečnej sústavy tiež počas týchto dní podporujú lásku, vzťahy a harmóniu. No nastolia i nekompromisný pohľad pravde do očí – ukážu, kam ľudí vedú túžby ich pýchy a ega, a v ktorej oblasti života ešte treba na niečom popracovať, čo – to zmeniť a kde teda nie sú naplnení múdrosťou, svetlom poznania a láskou. Prinášajú príležitosti ešte viac spoznať a nájsť sám seba, aby sme nakoniec mohli byť tým, kým skutočne sme. Konkrétne Venuša je v Škorpiónovi, Mars v Strelcovi, Urán a Jupiter retrográdny v Býkovi do 30.12., Merkúr retrográdny v Kozorožcovi, Saturn a Neptún sú v Rybách, Pluto v Kozorožcovi na posledných stupňoch.

PRAH NOVEJ ETAPY

Posledný spln Luny na konci roka 2023 je finálnou výzvou a šancou pochopiť a ukončiť staré záťaže a prepletenia, odpustiť a prepustiť ne/vedomé zranenia. Pripraviť sa na prelomový rok 2024, obnoviť v duši milosť, pokoj, slobodu, ľahkosť, pohodu a znovu načerpať životnú radosť a hravosť.

Hviezdne konštelácie nám signalizujú, že nastal veľmi plodný čas nabitý udalosťami, ktoré nás majú posunúť vpred. Dopriatie si dostatku času na seba, svojich blízkych a na premýšľanie a navnímanie správneho smerovania a budúcnosti je preto tým najvýznamnejším a najpotrebnejším vianočným darčekom, ktorý môžeme darovať sami sebe – a netreba ísť kvôli nemu do obchodu. PF 2024Prelom tohto starého a začiatok nového roka je oveľa viac než po minulé Silvestre o uzavretí a naplnení jednej etapy a o rozhodnutí pre novú kvalitu žitia. Je čas, keď sa naše ego má definitívne rozpustiť a navrátiť do oceánu vesmírnej a božskej Jednoty. Tak, aby sme v januári odštartovali počiatok ďalšieho kalendárneho cyklu s nohami na Zemi a hlavou spojení s Nebom.

DOPLNKOVÉ AFIRMÁCIE: Moje srdce otváram láske. Vidím cestu mojej duše a kráčam po nej s radosťou.