Tento týždeň vo štvrtok 11.1. o cca jednej hodine na obed vyvrcholí prvé novolunie 2024 a síce na 21° systematického, uzemneného a cieľavedomého astrologického znamenia Kozorožca. Je to skvelá príležitosť na prípravu úspešných plánov a násteniek vízií, na načasovanie začiatkov aktivít a projektov v novom roku na základe aktuálnych impulzov, potrieb, skúseností a energií. Novoluním začína predovšetkým pre narodených v Kozorožcovi (od 21.12. do 20.1.) nový 6-mesačný cyklus.

Príchod prvého Novu Mesiaca v novom roku vo štvrtok nám pripomína, že si svoj osobný život aj náš spoločný svet tvoríme my a nesieme za to osobnú aj kolektívnu zodpovednosť. Jupiter je planétou šťastia, hojnosti, rozvoja, expanzie, úspechu, zdravia, prosperity, božského požehnania a všetko zväčšuje.

Posolstvom začínajúceho mesačného cyklu v Kozorožcovi sú aktivita a status (hlavne profesná), konanie a vytrvalosť, zodpovednosť a pracovitosť, úcta k tradíciám, bdelosť a držanie sa svojho smeru v živote, uvedomelá tvorba výhľadu na celý rok. Tieto kvality práve teraz potrebujeme ako soľ. Tri dni pred a tri dni po 11. januári teda prichádza pozvánka naskočiť na mega vlnu obnovy, inovácie a regenerácie, inovatívnych až prekvapivých riešení a aktuálnych príležitostí.

Nositelia vnútorne silného zemského znamenia Kozorožca sú poväčšine húževnatí, odhodlaní, spoľahliví, organizačne zdatní a cieľavedomí. Postavenie a rešpekt sú pre nich veľmi dôležité, vládnuca planéta Saturn im dodáva vážnosť, serióznosť, sebadisciplínu a pocit zodpovednosti. Preto tento nov významným spôsobom nastoľuje a ponúka chopiť sa týchto aspektov a posilniť sa nimi do nového roka, aby sme ďalej pevne kráčali po ceste svojej duše a osobnej pravdy, krok po kroku slobodne, pokojne a vytrvalo. Hviezdy a nebo nás pozorne sledujú a sú nám plne naklonené.

Pred niekoľkými hodinami sme odštartovali rok 2024 pod záštitou stredobodu našej slnečnej sústavy – Slnka, ktoré je nositeľom rozvoja, evolúcie, rozkvetu, zdaru, radosti, svetla, elánu a vitality. Je pre náš kľúčové, aby sme mali zdravé sebavedomie, sebaúctu, sebalásku a sebahodnotu, aby sme si vážili našu vlastnú jedinečnosť a originalitu, boli pravdiví a čestní k seba aj iným.

Kombinácia týchto vplyvov nám dáva istotu, že naše nové plány a zhmotnené zámery budú stáť na kvalitných a pevných základoch. Je dobré oprieť sa pritom aj o naše silné stránky a hlbokú múdrosť v nás. Príchod ďalšieho roka je úplne nový začiatok v spojení so silou prítomnej chvíle a čistým bytím TU a TERAZ. Minulosť je mŕtva a budúcnosť si tvoríme teraz spolu s prítomnosťou. Preto môžete vždy vystúpiť zo starých vzorcov, programov, vzťahov, bydliska, pracoviska, krajiny… Iba Vy osobne zodpovedáte za to, koho a čo máte, alebo nemáte vo Vašom živote.

Na vplyvy novu výrazne spolupôsobí podporujúci trigón s Uránom v Býkovi. Karty miešajú aj ďalšie harmonické konštelácie – Marsu v Kozorožcovi v sextile so Saturnom v Rybách a taktiež v trigóne s Jupiterom v Býkovi. Pripomínam, že na konci Kozorožca je aj Pluto. Prináša nám to pevnú pôdu pod nohami, energetickú podporu, mnoho uvedomení a oporu v procese oddeľovania zrna od pliev.

Prvý nov v kalendárnom roku 2024 nás učí, že ak prijmeme zodpovednosť za seba a svoj život, a keď budeme ako typický Kozorožec vytrvalý, odhodlaný, prehľadne si veci naplánujeme, krok po kroku realizujeme a zdarne dotiahneme do konca, podarí sa nám dosiahnuť všetky naše zámery a sny.

Ak sa následkom prechodu zo starého do nového roka a rezonancie so zimným spánkom prírody, ktorej sme súčasťou, cítite ešte unavení a potrebujete byť v spojení so svojim vnútorným svetom, môžete si darovať darček – pracovnú dovolenku a očistu tela i duše. Tento čas je na to ideálny, pomáha dovoliť si vedome odpočívať, meditovať, kontemplovať, hybernovať, veľa spať a byť v tichej, radostnej samote. Aspoň v novolunových dňoch si doprajte odľahčenú stravu alebo pôst, a radšej sa úplne vyhnite veľkým spoločenským akciám a nákupným centrám.

Naopak, ak máte veľa vitálnej energie, je vhodné vrhnúť sa na rutinné a servisné práce, ktoré môžu poslúžiť ako pracovná alebo dynamická meditácia. Predovšetkým sa s ľahkosťou a nadhľadom vyhnite konfliktným situáciám, problémovým vzťahom a toxickým ľuďom. Tí totiž nemajú kapacitu ani úmysel spolutvoriť nové podhubie pre šťastnejšiu atmosféru a zmysluplnejšie fungovanie spoločnosti podľa nových zákonov a pravidiel.

S ohľadom na kozoroží aspekt nezabúdajme, že iba cez nás a našu aktivitu je možné ich zhmotniť. Zamerajme sa teda predovšetkým na to, čo nám prináša radosť, presahuje nás a napĺňa naše srdce.

Treba sa pritom držať zodpovednosti, pravdy, úprimnosti, poctivosti, lásky a svetla. A šíriť ich našimi myšlienkami, zámermi, slovami a skutkami. Teraz máme posilnenú príležitosť úspešne priložiť ďalšie základné kamene nášho vysnívaného života… Poďme do toho spoločne, priatelia 🙂

AFIRMÁCIA: Vyberám si a vedome krok po kroku tvorím krajší a zdravší život na šťastnej planéte.