Nahrávam Udalosti

« All Events

  • Táto udalosť už prebehla.

KONŠTELÁCIE krízy, ZMENY a úspechu

8. mája 2019 | 9:30 - 17:00

- 48eur

Systemické konštelácie sú obľúbenou zážitkovou metódou osobného rozvoja. Fungujú na princípe usporiadania systémov, ktorých sme súčasťou. V praxi ide o tvorbu pocitových a priestorových modelov toho (udalosti, vzťahy, ľudia) čo je a pôsobí v nás a na nás.

Konštelačné techniky sú moderné, efektívne a efektné metódy osobného rozvoja. Motiváciou účastníkov dať si postaviť konšteláciu je väčšinou túžba odstrániť určitý problém, ktorý človeku znepríjemňuje život. Na tomto seminári sa pozrieme na príčinu pretrvávajúcich problémov, ktoré sa pri nesprávnom riešení premenili na krízu. Uvidíme jej príčiny a pochopíme dynamiku v rámci systémov, ktorých sme súčasťou. Prostredníctvom tejto metódy vyberieme optimálne zmeny a rozhodnutia smerom k výraznému úspechu a posunu vpred.

V našej kultúre je pomáhanie a dávanie podprahovo tradične oceňované viac ako prijímanie a branie. Mnoho ľudí sa tak podieľa na vzniku nerovnováhy v systéme. Zákon rovnováhy dávania a prijímania je totiž jedným z univerzálnych vesmírnych zákonov. Platí na všetkých úrovniach systému a tiež medzi systémom a okolím. Preto systém prosperuje, keď jeho zisk harmonizuje s okolím, teda vyplýva z podpory prostredia, v ktorom je alebo sa pohybuje. Ďalšími systemickými zákonmi, ktoré vyjadrujú nutnosť spolupatričnosti z dôvodu prežitia sú zákon prednosti a zákon príslušnosti k systému. Ten prvý hovorí, že starší člen má vždy prednosť, a že zlúčený systém má prednosť pred starým systémom (napríklad v rodine manželstvo, v podnikaní zlúčenie – fúzia firiem a pod.). Podľa zákona príslušnosti každý, kto je členom systému, má právo na svoje miesto.

Konštelácie spájajú myseľ, pocity a akciu a zameriavajú sa na uvoľnenie nepriaznivo pôsobiacich skrytých väzieb, zvedomenie zamlčaných skutočností, následkov vylúčenia členov systému a nerešpektovania jeho hierarchie. Odhaľujú to, čo narušuje rovnováhu a tým umožnia podniknúť aktívne kroky k jeho zharmonizovaniu. K otvoreniu ľudského potenciálu a šťastného spojenia myslenia, cítenia a konania. Je zrejmé, že nie je možný trvalý úspech bez podpory predkov alebo predchodcov v systéme, ktorého sme súčasťou, a že ich podpora a naše prijatie priamo súvisí s naším vzťahom k autoritám a moci. Ochota prevziať svoj diel zodpovednosti a zaradiť sa do systému ako malý/menší alebo veľký/väčší, je základným pilierom životných lekcií, ktoré sa nedajú preskočiť.

Systémová dynamika je súborom skrytých pohybov a vplyvov. Ak sú uznané, dávajú ľuďom krídla k letu. Ak idú proti ich prianiam, tieto sily im môžu spôsobiť ochorenia a neúspechy.Účinok konštelácií je podporený tým, že sprostredkúvajú pohľad na celok a jedinca ako jeho súčasť. Napojenie jednotlivca na dianie umožňuje existencia morfogenetického poľa, v ktorom sa informácie prenášajú vďaka rezonancii, zrkadlovým neurónom a holistickému modelu. Naše skúsenosti sprostredkúvajú zmysly a nervový systém. Fenomenologický prístup vyžaduje plnú všímavosť a vnímavosť počas konštelácie. Aj samotná účasť bez postavenia vlastného zámeru má totiž veľmi pozitívny vplyv a dáva silný podnet na riešenie príslušnej témy v práci a živote všetkých prítomných na seminári.

Miesto: salónik Hotela Panoráma, Červená veža, Piešťany

Prihlášky: info@StastnaRovnovaha.sk. Do prihlášky nezabudnite uviesť Vaše fakturačné údaje.

Energetická výmena: 48 eur, pri postavení vlastnej konštelácie 78 eur.

Kód akcie: KZU

Podrobnosti

Dátum:
8. mája 2019
Čas:
9:30 - 17:00
Cena:
48eur
Udalosť Kategória:

Organizátor

Silvia Marisi

Miesto udalosti

Piešťany

Podrobnosti

Dátum:
8. mája 2019
Čas:
9:30 - 17:00
Cena:
48eur
Udalosť Kategória:

Organizátor

Silvia Marisi

Miesto udalosti

Piešťany
© Copyright - Šťastná rovnováha