Nahrávam Udalosti

« All Events

  • Táto udalosť už prebehla.

Jóga SMIECHU a posvätné kruhové TANCE

22. júna 2019 | 17:00 - 20:30

- 28eur

Originálna joga SMIECHU, harmonický SPEV a posvätné kruhové TANCE mieru v podaní lektora Patricka Monnota (Francúzsko, ČR) pre ženy, mužov i deti 🙂

Jogu smiechu vytvoril v roku 1995 indický lekár Madan Kataria. Ide o unikátnu metódu spojenia jednoduchých dychových cvičení spolu so smiecho-cvikmi a inými hravými aktivitami. Dôraz sa nekladie na presné prevedenie cvikov, ale na hravosť, kreativitu a slobodný prejav.  Veď nesmejeme sa preto, že sme šťastní, ale sme šťastní preto, lebo sa smejeme… Teda využívame naše telo, jeho pohyb, smiech, tanec a radosť na prežívanie dobrej nálady a príjemných emócií. Joga smiechu je relaxačná a liečivá po fyzickej i psychickej stránke.

Harmonický (alikvotný) spev je druh meditácie sústredenia a počúvania. Spev rezonuje v tele, v srdci, v duši a vyvoláva pocit naplnenia.  Je tu pre všetkých – hovorí sa, že ten, kto vie chodiť, vie aj tancovať a ten, kto vie rozprávať, vie aj spievať.  Bdelé počúvanie a spievanie otvára cestu k sebe a spojenie s univerzom.  Harmónia je stav, keď všetko plynie a bytosti sú šťastné. Harmónia sú všetky vibrácie, zvuk, ktorý plynie, ďalšie príbuzné frekvencie, všetko v spojení a prirodzenom ladení. Otvorený dych, vnútorné ticho a čistota mysle, tak kultivujeme našu harmonickú podstatu a prirodzenosť človeka.

Od nepamäti posvätný pohyb, piesne a rozprávanie ľudí spájalo. V čase osláv a sviatkov, v meditáciách a modlitbách. Tance univerzálneho mieru sú súčasťou tradície posvätných tancov. Vyjadrujú sa jednoduchou živou hudbou, slovom a pohybmi, aby se dotkli duchovnej esencie v nás. Aj bez hudobnej alebo tanečnej skúsenosti je každý pozvaný, aby sa pripojil.  Vhodný je pohodlné a voľné oblečenie. Účastníci sa chytia v kruhu za ruky. Pohyby a nápevy oslavujú mier (vnútorný i vonkajší), uzdravovanie (Zeme, individuálnej a globálnej rodiny) a mystérium života. Tance vytvárajú   solidaritu, spoločenstvo a jednotu, ktorá je základom všetkých spirituálnych tradícií Zeme. Osobným dotykom s tradíciami sveta je možné získať porozumenie a ocenenie ostatných kultúr aj  vlastného historického dedičstva.

Lektor: Patrick Monnot – viac o ňom tu http://www.stastnarovnovaha.sk/kto-som/

Cena: 28 eur, deti do 15 rokov zdarma

Prihlášky: info@StastnaRovnovaha.sk

 

Podrobnosti

Dátum:
22. júna 2019
Čas:
17:00 - 20:30
Cena:
28eur
Udalosť Kategória:

Organizátor

Inštitút konštelácií prosperity

Miesto udalosti

Centrum Radosť
Lýcejná 4
Bratislava, 81106
+ Google Map
View Miesto udalosti Website

Podrobnosti

Dátum:
22. júna 2019
Čas:
17:00 - 20:30
Cena:
28eur
Udalosť Kategória:

Organizátor

Inštitút konštelácií prosperity

Miesto udalosti

Centrum Radosť
Lýcejná 4
Bratislava, 81106
+ Google Map
View Miesto udalosti Website
© Copyright - Šťastná rovnováha