Príprava na silný marcový nov v Rybách

Určite cítite, že v týchto dňoch ste citlivejší na seba a svojich milovaných. Ako aj na kvalitu alebo diery v blízkych vzťahoch. Taktiež vaše zranené vnútorné dieťa teraz kričí po pozornosti a liečbe sebaláskou. Nový pohľad na situácie a zrkadlenia okolia vás môžu priviesť k cenným uvedomeniam a otvoreniu sa  inej, dôležitej etapy vášho osobného, spoločenského i verejného života. Dôvodom je blížiaci sa zajtrajší NOV Mesiaca 17. marca o 14:11 hodine, keď si Slnko a Mesiac dohodli stretnutie v citlivých Rybách. K slovu sa dostáva intuícia, city, pocity, emócie, romantika až naivita. Taktiež potreba spojenia s jednotou, všeobjímajúca bezpodmienečná láska a súcit, meditácie, vizualizácie, sny a fantázie, koniec a naplnenie.

V týchto dňoch rezonuje v nás po zime náročnej na udalosti nielen jarná únava, ale aj nadšenie pre nové projekty, priateľstvá, pre pobyt v prebúdzajúcej sa prírode. Predtým je vhodný čas sa do seba ponoriť, spýtať sa svojho srdca a duše, ako sa mám a čo cítim. Vyčerpané a opotrebované treba zvedomiť so súcitom. S vďakou sa pozrieť na to, čo nám to dalo a potom to hodiť za hlavu, nevŕtať sa v tom a pustiť to zo života. Ide najmä o staré myšlienkové presvedčenia, citové zranenia, životné programy a modely, pripútanosti až závislosti k ľuďom a veciam. Tie nám posledné dni ukazovali svoje pazúriky a vyplávali na povrch v nebývalej sile. K správnemu posunu a postojom  potrebujeme nadhľad, trpezlivosť, pokoru a lásku. Aby mohlo prísť potešenie a radosť z prebúdzajúcej sa jari, ktorá nám v novej sile a nadšení otvorí brány už 20. marca o 17.15 h.

S blížiacou sa jarou je práve v čase novu ešte možnosť naskočiť aspoň na niekoľko  dní na predveľkonočný pôst a jarný detox tela i mysle. Naordinovať si s láskou a pozornosťou pripravené zeleninové a ovocné šťavy, alebo aspoň jedlá bez mäsa.  Veď nie sme zvieratá, aby sme jedli mŕtve zvieratá.

Práve Ryby sa starajú o lymfatický a nervový systém a nohy. V odľahčení mysle i tela teda pomáhajú reflexné masáže chodidiel, lymfodrenáž, prechádzky v prírode, práca v záhrade, saunovanie a kúpele v liečivej alebo slanej vode.

Tri dni pred a tri dni po novoluní je ideálny čas na štart nového stravovacieho alebo pohybového režimu. Taktiež väčší príjem čistiacich čajov a iných tekutín bez alkoholu a zbavenie sa zimných kíl starostí, bolestí a zlozvykov. Dariť sa vám bude pri jarnom upratovaní, čistení kobercov či praní bielizne.

Ak máte vo svojim okolí žihľavu či podbeľ, neváhajte a zbierajte, taktiež korene ďalších liečivých rastlín. No a nezabúdajte, že láskou všetko začína i končí. Je to naša božská podstata. Len ona dáva všetkému zmysel.

Afirmácia: Ľúbim a prijímam každú časť môjho tela, mojich svetlých i temných stránok a môjho života a som za to všetko vďačná/ý.