PRICHÁDZA MARCOVÝ SPLN O CELOSTNEJ OČISTE

Utorkový spln na osi Ryby – Panna a celé predjarné obdobie sú ideálne na generálny detox a očistu. Preto, že už sme v období tradičného 40-dňového predveľkonočného pôstu, a taktiež, že spln Mesiaca vrcholí 7. marca o 13:43 h pod záštitou spomínaných dvoch ženských, citlivých astrologických znamení. Spln na osi Ryby – Panna je o komplexnom liečení a fyzickej, psychickej a citovej očiste, i o generálnom jarnom upratovaní.

Láska a súcit Rýb sa spája s liečivou energiou a praktickosťou Panny. Tri dni pred splnom a tri dni po splne môžeme vnímať napätie a únavu. Taktiež pod tlakom okolností môžeme objaviť nové možnosti a tváre pohody a šťastia, akoby samé vyplávajú na povrch nové štýly uchopenia a realizácie zámerov, oslobodzujúce uvedomenia, nové uhly pohĺadu a úplne iné spôsoby riešenia situácií, ktoré doteraz nie a nie posunúť. Taktiež sa z nás môžu uvoĺňovať protichodné pocity, stavy a emócie. Súvisí to s vyvrcholením hlavných rysov obidvoch znamení – hĺbavosti, tajuplnosti, súcitu a odmeranosti Rýb a pracovitosti, uzemneniu, bytí v tele a prívetivosti Panny. Kvôli prevencii alebo riešeniu jarnej únavy je dobré dopriať si skutočné hýčkanie a starostlivosť o svoju fyzickú schránku a zdravie. Naplniť sa pokojom, láskou a vyžarovať ich do okolia.

Slnko, symbol mužskej energie, moci a nadvlády, je v Rybách, ktoré podporujú láskyplnú a súcitnú hlbokú premenu. Mesiac – Luna, symbol ženskej energie, podvedomia, materstva a citlivosti je práve v znamení Panny, ktorá vplýva na zdravie, liečenie, prácu, pracovisko, projekty a každodenný život. Jej energie vystúpili znova v rámci 29,5-dňového mesačného cyklu do maxima. Pomáhajú nám osvetliť, uvidieť a ukončiť to, čo už nemá budúcnosť. S tým, že treba tomu venovať čas, pozornosť a aktívne veci riešiť.

Čas splnu je sprevádzaný rizikom nepozornosti, nehôd a úrazov, tiež sa treba vyhnúť operáciám a chirurgickým zákrokom kvôli vysokej krvácavosti a zlému hojeniu rán. Tento spln s viacerými planétami v opozícii prináša na jednej strane mnoho energie, na druhej strane vyčerpanosť. Jeho hlavným prínosom je, že po 30 rokoch práve v tento deň vstupuje Saturn do znamenia Rýb, čo mení veľmi mnoho vo svete.

Dni v znamení Rýb nás nabádajú ponoriť sa do svojho vnútra, kontemplovať, spomaliť a dokončiť všetko potrebné. Veď o pár dní tu máme jar a s ňou potrebu tráviť viac času vonku a v prírode. Teraz je čas urobiť doma niečo praktické – dariť sa Vám bude pri detailnom selektovaní a usporadúvaní vecí, pri ručných prácach, pečení koláčov či príprave zeminy na neskorší výsev kvetov.Čas splnu Luny milujú kryštály aj ich priaznivci, pretože svetlo Luny ich čistí a energeticky nabíja. Ide o vyvrcholenie mesačného cyklu, keď charakteristické aspekty a energie daného obdobia vystúpia do maxima, viac či menej nami potrasú a osvetlia tie aspekty v nás, ktoré už nepotrebujeme. V čase splnu je možné sa ich s ľahkosťou zbaviť mnohými spôsobmi – meditáciou, vizualizáciou, modlitbou, tancom, bubnovaním, hudbou, fyzickým cvičením, športom, kúpeľmi, masážami, vedomým dychom a podobne.

Alkohol, cigarety a dráždivé jedlá je vhodné aspoň teraz vynechať, pretože majú schopnosť pohodu, vedomie a telo poškodiť. Odvážnejší a vnímavejší už vedia, ako na to a pridajú k tomu taktiež pôst vo všetkých oblastiach života, pretože úbytky energie sú teraz nadmerné. Aj to je spôsob, ako život osláviť, pretože energie na našej Zemi sa stále navyšujú a bio-potraviny, bio-kozmetika, bio-čistiace výrobky, ako aj oblečenie z prírodných materiálov sú pre ľudí stále cennejšie.

Čo dodať na záver? Keď vnímate cyklickosť vesmíru, prírody a života, môžete si dať napríklad praktický splnový zámer, že sa odteraz v rámci vašej celkovej osobnostnej očisty a odľahčenia bytia budete vyhýbať hrubým ľuďom, deštruktívnemu prostrediu, toxickým látkam, zraňujúcim vzťahom, konfliktným situáciám, negatívnym myšlienkam a slová budete bdelo vyslovovať s vedomím, že si ich vibráciami tvoríte život a spoluvytvárate náš vesmír.
AFIRMÁCIA: Láska bez očakávaní a podmienok ma lieči a vyživuje.