Privítajme praktické kvality novu Mesiaca v Panne

Transformačne silný august končí. Privítal nás 1. 8. novoluním v Levovi a lúči sa s nami novoluním v Panne. Takže možno už viete, že 30. augusta o 12,38 h nastane novolunie v zemskej Panne. Mesiac, Zem a Slnko stoja na oblohe na priamej spojnici, takže svit Luny nevidno. Vydávajú sa na novú mesačnú púť v naladení končiaceho leta.

Deň je super ideálny na upratanie v sebe a okolo seba. Na pôst a očistu tela, duše i vzťahov. Poriadok a zdravá sebadisciplína sú prevenciou zbytočného utrpenia a chaosu. Tieto témy sú otvorené tri dni pred a tri dni po nove. Preto sa vám mohlo stať, že ste si ostatné hodiny a dni uvedomili mnoho nových vecí a súvislostí, alebo začali sa na dianie a váš svet pozerať inak. Zbavili ste sa možno konečne strachu, zastali sa sami seba a začali iniciatívne konať v prospech vášho blahobytu. Možno ste v týchto chvíľach konečne začali hovoriť s najbližšími o vašich pocitoch a potrebách, nielen o veciach a iných ľuďoch. Alebo ste rozbehli vytúžený projekt, prišli vám nápady na nové riešenia a možnosti. Tak buďte bdelí a naskočte na vlnu:-)

Znamenie Panny je o praktickosti, o plánovaní, o analýze, o detailoch, o prijatí seba a iných, o pokore, o zdokonaľovaní, o trpezlivej práci a službe… Silné stránky Panny sú taktiež poriadok, očista, starostlivosť o telo a zdravie. Keď dnes začnete cvičiť alebo sa zdravšie stravovať, budete v tom úspešní a dlho vám to vydrží. Je dobré vedieť, že podľa toho, ako prežijete dnešný nov, je veľmi pravdepodobné, že sa vám bude dariť – alebo naopak – počas celej mesačnej fázy až do septembrového novolunia 28. 9. Zasejte teda teraz semienka udalostí na obdobie ďalších 29,5-dňa vedome. A vyskúšajte si život zjednodušovať a veci minimalizovať.

Afirmácia: Mám v sebe poriadok. Slúžim láske.